Yokohama, SUV Araçlar İçin HLC Segmentini Genişletiyor

Yokohama lastikleri, Continental, Pirelli gibi şirketlerin ardından, ağır bataryalarla donatılmış elektrikli ve hibrid araçlar için büyük boyutlu SUV’lar adına tasarlanmış HL (Yüksek Yük) markalı ağır hizmet lastikleri üretmeye başladığını duyurdu. SUV Lastikler başlangıçta OE müşterilerine tedarik edilecek ve Yokohama talebe bağlı olarak gelecekte satış sonrası pazarına da sunacak.

SUV Araçlar İçin Geliştirilen Lastikler Ne Kadar Yük Taşıyabiliyor?

Yokohama lastikleri, piyasada XL (Ekstra Yük) etiketi taşıyan lastiklerden daha yüksek yük kapasitesine sahip lastiklere ihtiyaç duyan daha hafif araçların sayısının giderek arttığını belirtti. 275/35 R23 ebadındaki standart XL lastikler 900 kg’a kadar (yük endeksi 104), yeni tip lastikler ise 1000 kg’a kadar (yük endeksi 108) ağırlığı taşıyabilmektedir. Piyasaya giriş yapan Yokohama SUV lastikleri artık çok daha ağır yükleri rahatlıkla taşıyabilecek kapasitelere ulaşabilecektir.

Yüksek Yük Kapasiteli Lastikler Gürültülü mü?

Şirket, “HLC (Yüksek Yük Kapasitesi) lastikleri, düşük gürültü ve dengeli yol tutuşu sağlarken aynı zamanda artan yüklere dayanabilmek için ileri teknoloji gerektirir” dedi. “Yokohama Rubber, yüksek yükler altında lastik hasarını tekrar tekrar simüle ederek, HLC lastikleri için yük taşıma kapasitesi ve diğer özellikler arasında bir denge sağlayan ve standart lastiklere kıyasla ısı oluşumunu ve deformasyonu azaltan özel bir profil geliştirdi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir