Yokohama Off-Road Lastikleri Yelpazesine Eklenen Serisini Tanıttı

Yokohama off-road ürün yelpazesine Yeni Geolandar A/T XD Lastikleri ekledi. Özellikle iş aracı olarak kullanılan büyük kamyonetler için tasarlanan yeni Yokohama Geolandar A/T XD G017 deseninin piyasaya sürülmesiyle Kuzey Amerika pazarı için arazi lastikleri serisini genişletti (daha yakın zamanda BFGoodrich de bu segment için bir yenilik sundu). Ayrıca, lastikler minibüs grubu araçlara takılmak için de uygundur.

Yokohama Geolandar A/T XD G017 Nasıl Özelliklere Sahip?

Tanıtılan Yokohama off-road lastikleri Geo-Shield teknolojisi ile üretilmiştir, yani 3 katmanlı yanaklara ve darbe ve hasara karşı direnci artıran ek bir naylon katmana sahip bir çerçeveye sahiptir. Çoklu kılcal kanallara sahip agresif sırt deseni, zorlu kış koşullarında bile yüksek kavrama sağlamak için geliştirilmiştir. Bununla beraber off-road lastiğinin çivilenme olasılığı buz üzerindeki performansı daha da artırır. Buna ek olarak, deseninde sahip olduğu düz bir profil lastiğin yüzeyinin aşınma homojenliğini ve daha uzun lastik ömrünü geliştirmektedir. Geolandar A/T XD G017 deseninin yüksek oranda doğal kauçuk içeren özel bir kauçuk bileşimi daha iyi yırtılma ve kesilme direnci sağlamaktadır. Lastiğin sırt oluklarında sahip olduğu taş iticilerin oluşturduğu teknoloji ürünün hasar alma riskini minimum düzeye indirir.

Yokohama Lastikleri Arazi Koşulları İçin Uygun mu?

Yokohama Amerika Kıdemli Ürün Çeşitliliği Planlama Müdürü Drew Dayton, “Yokohama A/T XD, kamyonet ve minibüslerin çalışabileceği tüm koşulların üstesinden gelmek için tasarlanmış sağlam bir arazi lastiğidir” dedi. Yokohama A/T XD Off-Road lastiği 3PMSF damgalı olarak işaretlenmiştir ve 16″ ile 20″ arasında değişen 21 ebatta piyasaya sürülmüştür. 2023 yılı sonundan önce ilave boyutların piyasaya sunulması planlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir