Yokohama Lastikleri ABD’de 100 Milyonuncu Off-Road Lastiğini Üretti : Geolandar A/T G015

23 Mart 2023’de Salem’deki (Virginia, ABD) Yokohama fabrikasında 100 milyonuncu lastik olan off-road Geolandar A/T G015 deseni piyasaya sürüldü. Salem fabrikası Yokohama lastik serilerine yeni ürünler katmaya devam edebilmek için 1989 yılında satın alındı.

ABD’de Yokohama Lastikleri Nasıl Varlık Gösterdi?

Yokohama Lastikleri Kuzey Amerika Başkanı Jeff Barna, “Tüm şirket adına YTMV (Yokohama Tire Manufacturing Virginia) çalışanlarına en içten şükranlarımı sunuyor ve bu inanılmaz başarı için tebrik ediyorum” dedi. “İlk Yokohama marka lastik 1990 yılında Virginia fabrikasında üretildi ve o zamandan bu yana şirket ABD’deki varlığını çok önemli ölçüde genişletti, bu da ülkede kendi üretimi olmadan mümkün olamazdı.” Açıklamasında bulundu.

Tesiste Yokohama Geolandar Off-Road Lastikleri Geliştiriliyor

Yokohama lastikleri, 1989 yılında Mohawk Rubber Company’nin ABD Virginia eyaletinde ki Salem fabrikasını satın alarak üretimi ABD’de yerelleştirdi. Ardından bu fabrikanın adı YTMV olarak değiştirildi, iyileştirildi ve genişletildi. Şu anda 632 kişinin çalıştığı tesiste, Yokohama Geolandar off-road lastik serisinden modeller ve AVID ailesinden ekonomi lastikleri de dahil olmak üzere binek otomobiller ve hafif kamyonlar için lastikler üretiliyor. Bununla birlikte tesiste özel olarak üretilen lastikler listesinde örneğin Yokohama AVID Ascend LX ve AVID Touring-S tur lastikleri yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir