Yokohama Elektrikli Lexus RZ için Lastik Tedariğine Başladı

Yokohama Lastikleri, Mart 2023’te Japonya ve diğer ülkelerde piyasaya sürülecek olan ve sıfırdan tasarlanan ilk elektrikli Lexus olan Lexus RZ için yüksek performanslı lastikler sağladığını duyurdu. Yokohama ADVAN V61 lastikleri, aracın sürüş konforunu ve dengesini, kaynak ve suda kızaklama direncini artırırken gürültüyü ve yuvarlanma direncini azaltmak üzere tasarlandı. Bu lastikler premium elektrikli araçlar için mükemmel bir seçimdir ve daha sorunsuz bir sürüş deneyimi için gerekli performansı ve güvenliği sağlar.

Yokohama ADVAN V61 Lastiğin Yenilikçi Teknolojileri Nedir?

Yokohama ADVAN V61 lastiğinin geliştirilmesinde en son teknoloji ve yöntemleri kullanmıştır. Lastikler, büyük miktarda veriyi işlemek için insanların yaratıcı yeteneklerini yapay zekanın işlem gücüyle birleştiren yapay zeka tabanlı HAICoLab metodolojisi kullanılarak geliştirildi. Gürültüyü azaltmak için optimum sırt eğimini hesaplamak üzere genetik algoritmalar kullanıldı. ADVAN V61 ile şirket, en yüksek kalite, performans ve güvenliği sunmak için gerçek dünyadan veri toplama, sanal simülasyonlar ve yapay zeka analizine dayalı teknikler uyguladı.

Orta Vadeli Gelişim Stratejisi ile Yokohama Lastikleri

Yokohama Dönüşüm 2023 (YX2023) orta vadeli gelişim stratejisinin bir parçası olarak şirket, yeni elektrikli araçları donatmak için ADVAN ve Yokohama Geolandar hatlarından lastik tedarikini genişletiyor. Yokohama ayrıca motor sporları uzmanlığını ve yarış arabası lastiği teknolojisini, üstün performans özelliklerine sahip sivil lastikler tasarlamak ve geliştirmek için kullanıyor. Şirketin elektrikli araç lastiği üretimine odaklanması, çevre dostu lastik seçenekleri sunarak yeni ve gelişmekte olan araç teknolojilerine olan bağlılığını göstermektedir.

Yokohama Gelecekte Nelere Hazırlanıyor?

Genel olarak, Yokohama Lexus RZ için sunduğu lastikler, premium elektrikli araçların benzersiz taleplerini karşılayan ürünleri sağlama konusundaki kararlılığını gösteriyor. En son teknoloji ve yenilikçi tasarım teknikleriyle Yokohama, geleceğin elektrikli araç sahiplerine mükemmel performans ve güvenlik sağlamaya hazırlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir