Yeni Pirelli Powergy Yaz Lastiği Tanıtıldı

      Yorum yok Yeni Pirelli Powergy Yaz Lastiği Tanıtıldı

Günlük sürüş için güvenlik ve sürdürülebilirlik odaklı tasarlanan Pirelli Powergy tanıtıldı. Yeni Pirelli yaz lastiği; modern crossover’lar, SUV’lar, sedanlar ve MPV araçlar için sunuluyor.

Pirelli Powergy Hangi Araçlara Uygun?

İtalyan lastik devi tarafından geliştirilen en son sanal simülasyon teknolojisi kullanılarak tasarlanan Pirelli Powergy 17 ila 20 inç arasında 55 ebatta satışa sunulacak. Pirelli yaz lastiği hız endeksi ise H ile Y arasında değişiyor.

Pirelli Powery Etiket Değerleri Nelerdir?

Yeni Pirelli Powergy, lastik etiketindeki A derecelendirmesinin gösterdiği gibi ıslak zeminde mükemmel yol tutuş ve fren performansı sergiliyor. Böylece sürücülerin kötü hava koşullarında bile güvenli bir şekilde sürüş yapmasına olanak tanınıyor. Pirelli yaz lastiği geliştirilirken sürdürülebilirlik ve çevre dostu özellikler dikkate alındı. Pirelli Powergy, düşük yuvarlanma direnci sayesinde yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltıyor. Pirelli yaz lastiği, B sınıfı yuvarlanma direncine ve minimum gürültü seviyesine sahip. Bu, hem daha fazla konfor hem de çevre için sürdürülebilirlik anlamına geliyor.

Yeni Pirelli Yaz Lastiği Performansı Nasıl?

Pirelli Powergy geliştirilirken performans hedeflerine ulaşmak için en gelişmiş sanal gerçeklik sistemleri kullanıldı. Bu yeni geliştirme süreci ile sırt deseni ve lastik profili optimize edilerek maksimum temas yüzeyine ulaşıldı. Pirelli yaz lastiği, bu sayede fren mesafelerini kısaltıyor; otomobilin kontrol edilebilirliğini ve sürüş hassasiyetini geliştiriyor. Temas yüzeyinde basıncın dengeli dağılması, aynı zamanda lastik ömrünün uzaması üzerinde de etkili oluyor. Pirelli Powergy, özel polimer yapısına sahip bileşiği ile ıslak zeminlerde fren performansını da güçlendiriyor. Eğimli oluklarla kesişen genş kanalları ile suyun etkili tahliyesine izin vererek suda kızaklama riskini düşürüyor ve ıslak zeminlerde güvenliği arttırıyor.

Pirelli Yaz Lastiği Nasıl Geliştirildi?

Yeni Pirelli yaz lastiği; Milano’daki Araştırma ve Geliştirme departmanındaki statik simülatörden alınan veri analizinin yanı sıra yol testleri sonucunda geliştirilmiştir. Sonuç olarak; Pirelli Powergy daha az fiziksel prototip kullanarak çevreye faydayı arttıracak şekilde geliştirilmiştir. Covid-19 kısıtlamalarının yarattığı zorluklara rağmen tüm lastik sadece 18 ayda oluşturulmuş; geliştirme süresi önemli ölçüde kısaltılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir