Yeni Michelin CrossClimate 2 Tanıtıldı

Yüksek performanslı Michelin dört mevsim lastiği CrossClimate’in devamı olan CrossClimate 2’nin piyasaya sürüleceği Michelin Kuzey Amerika tarafından duyuruldu. Firmanın başkanı Alexis Garcin, Michelin CrossClimate 2 için yorumda bulundu. Grarcin, ürünün markanın son 20 yıl içerisinde sunduğu en gelişmiş çok yönlü binek araç lastiği olduğunu ifade etti.

Kış Aylarında Yüksek Performans: Michelin CrossClimate 2

Michelin CrossClimate 2 , Michelin Kuzey Amerika bayilerinin katıldığı toplantıda ilk kez görüntülendi. Covid-19 pandemisi nedeniyle sanal olarak gerçekleştirilen bu lansman 22 Temmuz tarihinde gerçekleşti. Yeni Michelin dört mevsim lastiği , bir önceki CrossClimate’e benzer yönlü bir lastik tasarımı ile sunuluyor. CrossClimate 2 de aynı şekilde 3PMSF (3 Zirveli Dağ Kar Tanesi) işaretlemesini taşıyor. Bu işaretleme, lastiğin zorlu kış koşullarında yüksek performans sergilediğini gösteriyor.

Michelin Crossclimate 2 365 Gün Güvenli

Gerçekleştirilen sanal lansmanda; Alexis Garcin yeni Michelin Crossclimate 2 ile güvenliğin yeni bir seviyeye ulaştığını söylüyor. Firmanın açıklamalarına göre; yeni Michelin dört mevsim lastiği , bu konuda çıtayı bir hayli yukarı taşıyor. Yönlü sırt tasarımı , sırt blokları üzerindeki kılcallar ve yeni lastik bileşiği ile 365 gün üstün performans sergiliyor. Michelin Crossclimate 2 ebatları ile pazardaki araçların %80’inin ihtiyacına karşılık verecek.

Yeni Michelin Dört Mevsim Lastiği Yüksek Kilometre Sunuyor

Michelin CrossClimate ; kuru, ıslak ve karlı zeminlerde sergilediği üstün performans ile dört mevsim lastikleri alanında dikkatleri üzerine çekmişti. Yeni Michelin CrossClimate 2 ile hem yol tutuşu ve fren performansı yeni bir seviyeye ulaşıyor hem de lastik aşınmaya karşı daha dirençli hâle geliyor. Michelin dört mevsim lastiği için Kuzey Amerika’da çıkış tarihi belirlendi. Ürün, 3 Ağustos’ta piyasaya sunuluyor. Michelin CrossClimate 2 deseninin Türkiye pazarına ne zaman geleceği ise henüz açıklanmadı. Andrew Meurer, ürüne olan talebin yüksek olacağını düşünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir