Yakıt Verimliliği Sağlayan Çevre Dostu Lastikler Güvenli mi?

İklim değişikliği önemli bir sorunken çevre dostu lastikler de bu süreçte ön plana çıkıyor. Nokian Lastikleri, bu lastiklerin aynı zamanda güvenli olduğunu belirtiyor. Nokian, lastik sektörü içerisindeki en çevre dostu üreticiler arasında yer alıyor. Finlandiya menşeili lastik üreticisi, sürdürülebilirlik ve güvenlik ilkelerini bir yaşam biçimi olarak benimsiyor. Nokian, hem güvenli hem çevre dostu lastikler geliştirmek için yoğun araştırma ve geliştirme çalışmalarına odaklanıyor. Bu lastikler, yakıt tasarrufu sağlarken güvenlikten de ödün vermiyor.

Nokian Çevre Dostu Lastikler ile Yüksek Performans Sunuyor

Nokian, en doğru malzemelerle üretilen lastiklerin en iyisi olduğunu belirtiyor. Lastik sektörü içerisinde saflaştırılmış çevre dostu yağları ilk kullanan üretici olan Nokian, bu sayede yüksek performanslı çevre dostu lastikler üretiyor. Nokian, lastikte kullanılan malzemelerin nereden tedarik edildiğinin de önemli olduğunu; bu nedenle adil ve çevreye duyarlı doğal kauçuk değer zincirini savunan Genel Sürdürülebilir Doğal Kauçuk Platformu’na (GPSNR) katıldıklarını belirtiyor. Nokian’a göre burada en önemli nokta, bu lastik bileşiklerinin yüksek performansının kanıtlanmış olması. Nokian Lastikleri , hibrit ve elektrikli araçlar için de ideal seçenekler sunuyor.

Düşük Yuvarlanma Direnci Yakıt Tasarrufu Anlamına Geliyor

Nokian’ın güvenlik ve sürdürülebilirlik baz alınarak geliştirilen lastik bileşikleri, düşük yuvarlanma direnci sağlıyor. Yuvarlanma direnci, aracın aynı hızda hareket etmesi için gereken enerji olarak da tanımlanıyor. Yuvarlanma direnci az olan lastikler , daha az enerji harcayarakilerliyor. Böylece; yakıt yüketimi ve CO2 emisyonları azalıyor. Düşük yuvarlanma direnci, yakıt tasarrufu sağlayan lastikler ve daha az maliyet anlamına geliyor. Nokian lastiklerinin yuvarlanma direnci 2013 ile 2018 arasında %8 azaltıldı. Bu, karbondioksit emisyonlarının her yıl 65.000 binek araca denk gelecek şekilde azalması anlamına geliyor. Nokian ürünlerinin %90’ı düşük yuvarlanma direnci kategorisinde bulunuyor. Genellikle daha yumuşak olan düşük yuvarlanma direncine sahip lastikler, direksiyon manevralarına daha iyi yanıt veriyor. Bu lastikler, güvenlik sağlarken çevreyi de koruyor.

Çevre Dostu Lastikler Çevre Dostu Tesislerde Üretiliyor

Güvenli ve çevre dostu lastikler üretme arayışı, aynı zamanda üretim tesislerinde sürdürülebilir süreçler kullanmayı gerektiriyor. Nokian’ın Kuzey Amerika ve Finlandiya fabrikaları, yenilenebilir enerji kullanıyor. Finlandiya’daki fabrikada üretim atığının yüzde 100’ünü geri dönüştürülüyor. Nokian fabrikalarındaki CO2 emisyonları ise son altı yılda yüzde 44 oranında azaltıldı. Nokian, yakıt tasarrufu sağlayan lastikler üretirken bu sayede çevrenin korunmasını da sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir