SUV Araçlar için Özel: Michelin Pilot Sport 4 SUV

Michelin, geçtiğimiz yıl 89. Cenevre Otomobil Fuarı’nda dikkatleri üstüne çeken Pilot Sport SUV lastik serisini popülaritesini her geçen gün arttıran SUV araçlar için geliştirdi. SUV’lere özel üretilmesinin avantajıyla yüksek performans sergileyen Pilot Sport lastikler, birçok kez tur rekoru kırarak şampiyon lastik olmayı başardı. Seriye ait Pilot Sport 4 SUV lastiğinin üretim sürecinde motor sporlarında yüksek performans ve deneyimleriyle bilinen otomobil üretici markalarla bir araya gelindi. Pilot Sport 4 SUV, sahip oldukları SUV araçların potansiyelinin tamamını kullanmak ve keyifli bir yolculuk deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılar için tasarlandı.

SUV Araçlar için Lastikler Büyük Önem Taşıyor

Yüksek performansa sahip SUV araçların son yıllarda çok fazla geliştirilip üretilmesi ile birlikte lastik üreticisi firmalara da bir sorumluluk yüklenmiş oldu. Lastik tasarımcılarının kendi kendileri ile yarışması için bir fırsat yaratan SUV araçlar, diğer spor otomobil modellerine göre daha ağır ve yüksek bir ağırlık merkezine sahiptir. Bu nedenle merkezkaç /yanal kuvvetin daha büyük olmasını kaldırabilen lastiklere ihtiyaç duyulmaktadır. Michelin Pilot Sport 4 SUV; 4X4, kompakt, medium ve premium modeller için olduğu gibi popülerliğini gitgide arttıran SUV modelleri için uygunluk gösteriyor.

Uzun Ömürlü Performans:Michelin Pilot Sport 4 SUV

Geliştirme sürecinde Michelin Grubu’nun güçlü inovasyon kapasitesinden ve Sport serisinin son teknolojilerinden yararlanılan Michelin Pilot Sport 4 SUV, yüksek dayanıklılığa ve üstün kontrol sağlayan özelliklere sahip. Rakip lastiklerle karşılaştırıldığında çok daha uzun yıllar kullanılabilen Pilot Sport 4 SUV, hem kuru hem ıslak zeminlerde güvenli ve konforlu bir yolculuk deneyimi sunuyor. Premium ve sportif SUV’lar için üretilen yüksek performans lastiklerine yeni bir soluk getirecek olan Michelin Pilot Sport 4 SUV, son formula E lastiklerinde kullanılan inovasyonlarla motor sporu lastiği niteliklerini birleştiriyor.

Michelin Pilot Sport 4 SUV Yüksek Yol Tutuşu Sağlıyor

Michelin Pilot Sport 4 SUV’un rakiplerine göre daha iyi bir yol tutuşu performansı göstermesinin nedeni, hem ıslak hem kuru zeminlerde üstün performans için geliştirilmiş bileşiği ve özel asimetrik tasarımı. Yeni Michelin Pilot Sport 4 SUV, asimetrik desen tasarımı sayesinde ıslak zeminde üst düzey yol tutuşu ve güvenlik sunarken aynı zamanda güçlü çekiş sağlıyor. 

Üstün Direksiyon Hâkimiyeti: Michelin Pilot Sport 4 SUV 

Dynamic Response teknolojisinin kullanıldığı Pilot Sport 4 SUV, direksiyon hassasiyetini maksimum seviyeye çıkartabilmek için özel bileşik teknolojisi ile üretilmektedir. Aramid ve polimer karışımı ile üretilen bu hibrit lastik hamuru, dişlerin esnekliğini korumasını sağlayarak yüksek manevra kabiliyeti sunuyor. Pilot Sport 4 SUV’de kullanılan Premium Touch isimli yeni nesil lastik yanağı teknolojisi, maksimum konfor sağlıyor. Michelin Pilot Sport 4 SUV lastiklerinde premium ve sportif SUV araçların sahip olduğu büyük çaplı jantları kaldırım taşları ve bordürlerinden koruyacak jant koruyucusu bulunuyor. Michelin Pilot Sport 4 SUV, çift kauçuk bileşenli lastik hamuru, özel sırt deseni, sırt bloklarının dayanıklılığı ile uzun ömürlü performansı garanti ediyor. Michlin Pilot Sport 4 SUV, sürüş keyfini maksimuma çıkarırken güvenlikten de ödün vermek istemeyen premium SUV kullanıcıları için üretildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir