Porsche Taycan Turbo S Pirelli Lastikleri ile Rekor Kırdı

Tur rekorları kırmaya devam eden Porsche Taycan, şimdi Road Atlanta’nın en hızlı elektrikli aracı oldu. Rekor, yarış pilotu Leh Keen’in özel üretim Taycan Turbo S ile 4.09 km uzunluğundaki pisti 1: 33.88 dakikada geçmesiyle kırıldı. Porsche, Taycan Turbo S’in standart seramik kompozit frenler, tork vektörü plus, arka tekerlekten yönlendirme ve Porsche aktif süspansiyon yönetimi ile uyarlanabilir bir havalı süspansiyona sahip olduğunu söyledi.

Pirelli P Zero NF0 Elect Elektrikli Araçlar için Sunuluyor

Rekor kıran Taycan Turbo S opsiyonel Porsche dinamik şasi kontrol sistemi ve 21 inç Mission-E jantlarla donatılmıştı. Aracın rekoruna eşlik eden lastik ise Pirelli P Zero NF0 Elect oldu. Şirket, araçtaki tek değişikliğin lastik basınçlarının tur için 41 PSI olarak ayarlanması olduğunu belirtti. Bu, rekor karşısında bahsetmeye dahi değmeyecek kadar küçük bir detay. Pirelli Elect serisi içerisinde yer alan lastikler, elektrikli araçlar için özel olarak geliştiriliyor. Elect işaretlemesine sahip ürünler, bu araçların teknolojisine tam olarak uyum sağlıyor.

Porsche Taycan Turbo S Mükemmel Viraj Performansı Sergiliyor

Rekortmen pilot Keen: “Dönüşlerdeki performans şaşırtıcıydı. Özellikle dönemeçlerde aracın tepkisi net ve tutarlıydı. Direksiyon manevralarına anında tepki veriyordu. Elektrik motorları o kadar hızlı tepki veriyor ki aracın gücünün ihtiyacım olduğu anda orada olduğunu biliyordum. Aktif diferansiyellerle birleştiğinde, Taycan, manevra kabiliyeti konusunda oyunun kurallarını yeniden yazıyor.”

Porsche Taycan Turbo S, araca dört tekerlekten çekiş ve aynı zamanda 750 beygir gücü sağlayan iki elektrikli motora sahip. Bu özellikler, modelin 2,6 saniyede 0’dan 96 km/s hıza çıkabilmesini sağlıyor. Araç, saatte maksimum 259 km / s hıza ulaşabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir