Pirelli P Zero Elect, BMW i4 M50 İçin Orijinal Ekipman Seçildi

BMW M, yeni BMW i4 M50 için Pirelli P Zero Elect modelini seçti: BMW’nin yüksek performans departmanı, tamamen yeni elektrikli otomobil modeli BMW i4 M50’yi donatmak için Pirelli P Zero Elect lastiğini seçti. Bu durum, BMW’nin tam elektrifikasyona yönelik ilk adımını işaret ediyor.

Pirelli, BMW i4 M50 için P Zero Elect’i özel olarak geliştirmeye başlamıştır. Pirelli, elektrikli araçların benzersiz taleplerini karşılamak ve BMW i4 M50’nin yüksek performansını tamamlamak için yanağında özel işaretler bulunan Pirelli P Zero Elect lastiğini yarattı. Lastik yapısı, maksimum performans için güçlendirilmiştir ve yüksek yol tutuşlu bileşikleri sayesinde, direksiyon hassasiyeti sağlar.

BMW M ve Pirelli Ortaklığı Nasıl Gelişti?

BMW M ve Pirelli lastikleri ortaklığı: BMW M ve Pirelli, Pirelli’nin birçok BMW M otomobili için ısmarlama orijinal ekipman lastikleri yaratmasıyla uzun süredir devam eden bir ortaklığa sahiptir. Pirelli’nin geçmişi ve rekabet uzmanlığı, performans markaları için özel yapım oto lastikler yaratmalarına olanak tanıyarak tüm sürüş deneyimini geliştiriyor.

Pirelli’nin BMW M ile ortaklığı,BMW X3 M ve X6 M SUV’ler, 8 Serisi ve ikonik M5 CS gibi modeller için oto lastik ürünlerinin ortaya çıkmasına neden oldu. Bu lastikler yaz ve kış sürüş koşullarının yanı sıra hem yol hem de pist kullanımı için tasarlanmıştır.

Pirelli Lastik ile Çalışan BMW M Bölümü Ne Kadar Tecrübeli?

Pirelli lastikleri ile çalışan BMW’nin sportif M bölümü, motor sporlarında geliştirilen uzmanlığı günlük yollara aktararak 2023 yılında 51 yaşına girdi. Aynı şekilde, Pirelli oto lastik ürünlerinin 150 yılı aşkın tarihi ve 110 yılı aşkın rekabeti sonucunda edindiği bilgi birikimi harmanlıyor. İtalyan firmasının dünyanın en ikonik ve prestijli performans markalarından bazıları için özel yapım lastikler yaratmasına olanak tanıyarak tüm sürüş deneyimini geliştiriyor. Ayrıca Pirelli markasının yaz lastiği veya kış lastiği gibi ürünleriyle daima araç dinamiklerinin keskinleştirilmesi hedefleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir