Pirelli Nürburgring 24 Saat Yarışında Lider Takımları Destekliyor

Ünlü İtalyan lastik üreticisi Pirelli, Nürburgring 24 Saat yarışına teknik ortak olarak katılmaya hazırlanıyor. Şirket, lastiklerinin geliştirilmesi sırasında yoğun olarak kullanılan Nürburgring pisti ile zengin bir geçmişe sahip. Pirelli lastikleri bu etkinlik için SP-9 sınıfında Porsche ve Aston Martin araçlarıyla yarışacak olan Dinamic ekiplerine lastik desteği sağlayacak.

Yeni Nesil P Zero Lastikleri Yarışlarda Yer Alacak mı?

Katılımcı ekipler, Pirelli lastikleri kuru zemin için özel olarak tasarlanmış yeni nesil P Zero lastiklerini kullanma avantajına sahip olacaklar. Bu lastikler, takımların tercihlerine ve yarış koşullarına göre en uygun seçeneği seçmelerine olanak tanıyan birden fazla bileşimde mevcut. Ayrıca Pirelli, yağmurlu havalar için özel olarak tasarlanmış P Zero lastikleri de sunarak farklı pist koşullarında optimum performans sağlayacak.

Hangi Araç Markası Tarafından Pirelli P Zero Kullanılacak?

GT yarış otomobillerinin gelişen taleplerini karşılamak için titizlikle ince ayarlanmış Pirelli P Zero lastikleri sadece önde gelen takımlar tarafından değil, aynı zamanda BMW M otomobili desteğiyle SP-10 sınıfına katılan gazeteciler tarafından da kullanılacak. Ayrıca, HRT ve Snitzeralm gibi GT2 sınıfı takımları ve diğer birçok katılımcı da Pirelli P Zero lastiklerinin performansına ve güvenilirliğine güvenecek.

Önemli Bir Test Alanı Olarak Nürburgring

Pirelli Pist Yarışları Program Müdürü Matteo Braga, GT3 lastikleri için bir test alanı olarak Nürburgring’in önemini vurguluyor. Pistin zorlu ve çeşitli koşulları, yeni lastik gelişmelerini değerlendirmek için ideal bir ortam sağlıyor. Bu yarış sırasında en iyi takımlarla iş birliği yapmak, Pirelli’nin lastik stratejilerini daha da geliştirmesi ve mümkün olan en iyi sonuçları elde etmesi için değerli bilgiler ve fırsatlar sunuyor. Rekabetin çok çetin geçmesi bekleniyor ve lastik stratejisi zorlu Nürburgring pistinde başarının belirlenmesinde çok önemli bir rol oynayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir