Pirelli Master-Sport I-535 Lastikleri Yarışlara Damga Vuracak

Pirelli yarış lastikleri yeni bir lastik geliştirmesine imza attı. Tolyatti yakınlarındaki AVTOVAZ JSC antrenman sahasında 26. kez düzenlenen “Şampiyonlar Yarışı”, Pirelli lastiklerinden yerli “Master-Sport I-535 “e geçiş yapan yarışçılar için önemli bir değişikliği de beraberinde getirdi. Pirelli’nin 155R15 ebadında ve 4,5 mm çiviliı yeni lastikleri yarışmaya sürpriz bir şekilde dahil oldu.

Pilotlar Pirelli Master-Sport I-535 Lastiklerini Nasıl Buldu?

Yeni Pirelli Master-Sport I-535 lastikleri için, katılan 16 yarışçı arasında farklı görüşler ortaya çıktı. Her pilot lastiklerin performansı ve özellikleri hakkında farklı görüşler dile getirdi. Bazıları geliştirilmiş yanak profilinin altını çizerken, diğerleri buzlu pistteki merkezi tutuşu övdü. Bazıları ise yeni Master-Sport I-535 lastikler üzerinde optimum yol tutuşunu anlamakta zorlandıklarını itiraf etti. Tasarlanan performanslı lastik, yarışmaya ekstra bir zorluk katmanı ekledi.

Vladimir Sheshenin Kazandığı Yarışlarla Kupasını Aldı

Etkinliğin son noktasında, mevcut şampiyon Vladimir Sheshenin zafere ulaşarak prestijli turnuvanın kupasını üst üste ikinci kez müzesine götürdü. Kurallar kupanın devredilebilmesine izin veriyordu, ancak bir sürücü arka arkaya kazandığı zaferlerle kupanın kalıcı sahibi olabiliyordu. Sheshenin, Kirill Ladygin ile birlikte tarihte gümüş kupa ödülünü ard arda kazanan ikinci yarışçı oldu. Samara bölgesi valisi Dmitry Azarov, ödül töreni sırasında Sheshenin’e gıpta ile bakılan kupayı takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir