Pirelli 2021 Yamaha R3 bLU cRU Avrupa’nın Resmi Lastik Tedarikçisi Oldu

Pirelli, Yamaha R3 bLU cRU 2021 Avrupa Kupası için tek resmi lastik tedarikçisi olarak onaylandı. MOTUL FIM Superbike Dünya Şampiyonası’nın tüm kategorilerinin de tedarikçisi olan Pirelli, şimdi yeni kategorinin teknik sponsoru olarak genç yeteneklerin gelişimine katkı sağlıyor. Yamaha Motor Europe, FIM Europe ve Dorna WSBK arasındaki işbirliğinin sonucu olan bu şampiyona, 12 ila 20 yaş arasındaki genç yeteneklerin profesyonel bir arenada yarışlara hazırlanması için oluşturulan projenin ilk adımı.

Pirelli Genç Yetenekleri Destekliyor

Pirelli her zaman dünyanın her yerinden sürücülerin profesyonel gelişimini destekleyen projelerin destekçisi olmuştur. Lastik devi, yıllar boyunca birçok genç sürücüye, uluslararası yarış sahnesinde yeteneklerini sergileme fırsatı vermiştir. 2021 Yamaha R3 bLU cRU Avrupa Kupası’nın partneri olmak Pirelli’nin yarış dünyasına olan bağlılığının bir başka göstergesidir. İtalyan üretici, böylece Dorna WSBK ve Yamaha Motor Europe ile olan ilişkisini daha fazla güçlendiriyor.

Pirelli Motorsporlarına Olan Bağlılığını Sürdürüyor

Pirelli’nin motosiklet iş biriminin Yarış Direktörü Giorgio Barbier: “Yamaha Motor Europe ve Dorna WSBK Organization’a şirketimize duydukları ve güven için teşekkür ederiz. Pirelli’nin Yamaha R3 bLU cRU Avrupa Kupası’nın Tek Resmi Lastik Tedarikçisi olarak onaylanmasından çok memnunuz. Çünkü bu, yıllar boyunca her seviyedeki yarışlara olan bağlılığımızın sürekliliğini vurguluyor. Aynı zamanda yarının şampiyonu olacak genç sürücülerin gelişimine somut bir şekilde katkıda bulunma konusundaki yetkinliğimiz takdir ediliyor.”

Yarışlarda Pirelli Diablo Superbike Motosiklet Lastikleri Kullanılacak

2021 Yamaha R3 bLU cRU Avrupa, MOTUL FIM Superbike Dünya Şampiyonası’nın altı raundunda dağıtılan on iki yarıştan oluşuyor. Her yarış haftasında cuma günleri ücretsiz antrenman Superpole seansları bulunuyor. Cumartesi ise her biri on turluk iki kısa yarış gerçekleşiyor. On iki ila yirmi yaş arasındaki maksimum otuz altı sürücü, Pirelli donanımlı Yamaha R3 motosikletlerinde uluslararası üne sahip bir etapta birbirlerine meydan okuma fırsatına sahip olacak. Genç sürücüler, lastik devinin 2004’ten beri tedarikçisi olduğu MOTUL FIM Superbike Dünya Şampiyonası’nın tüm sınıflarında başarısını kanıtlayan Pirelli Diablo Superbike slick lastikleri kullanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir