Oto Lastikleri ve Jant Seçimi

      Yorum yok Oto Lastikleri ve Jant Seçimi

Oto Lastik ve Jant Kampanyaları; Lastikte bir problem olmasa dahi ve eskidiğine dair görüntüsünde bir deformansyon taşımasa da imal tarihinden 5 beş yıl sonraya kadar tam anlamıyla sıhhatli kalabilir. Bunu açıklayan mevzunun personellerine göre bir lastikler beş 5 senede bir mutlaka değiştirilmelidir. Sağlıklı ve rahat bir kullanım için gerekli olan bu değişim işlemi lastik kampanyaları sayesinde çok daha kolay ve uygun bir şekilde yapılabilir. Buna benzer kampanyaları takip ederek arzuladığınız nitelikteki ve arzuladığınız marka lastikleri alma imkanına sahip olmak sizin için avantajlı olabilir. Kullandığınız lastikler 5 seneyi aştıysa lastik kampanyaları ile lastiğinizi bir an önce yenileri ile değiştirmekte fayda vardır.

Tüm lastikler vasıtanın yol ile temasını sağlamaktadır, motorun gücünü yola aktarır, yol tutuşunu belirler. Yola gerektiği kadar tutunamayan araç lastikleri olması gereken sürüşü ve emniyetini eksilterek kazaya da sebep olabilmektedir. Lastik kampanyaları ile arzuladığınız yol tutuş durumuna sahip lastiği alabilirsiniz. Kampanyalı lastikleri alırken arzuladığınız ve size en doğru bir sürüş fırsatı sunacak özellikleri taşıyıp taşımadığına dikkat etmeniz gerekir. Zaten internet aracılığıyla lastikleri incelerseniz bütün özelliklerini en önemli noktasına kadar irdeleme imkanına sahip olmaktasınız. Geriye kalan önemli nokta doğru lastiğin alımında bilmek gerekenler ve dikkat etmemiz gerekli noktalar. Genel şekilde, lastik tercihi yaparken sahip olduğunuz taşıtın müstahsil firması sebebi ile tavsiye edilen ölçüsünü almanız ilk mühim mevzudur. İkinci durumsa, yukarıda da yazıldığı bunun gibi bir lastiğin üretim ve son kullanım süresi ciddiyet taşır ve önem arz eder. Bu sebepten mağdur olmamak için tüm lastiklerin yanak kısmının üzerine yazılmış üretim yılını denetim etmenizde fayda vardır. Güvenli bir kullanım için oto lastikleri ıslak zeminler üzerinde ne kadar sürede durabildiği çok önemlidir. Bu yüzden maddi durumunuz çerçevesinde en ileri hızda durabilme özelliğine sahip oto lastiği taktırın. Bu durum çekiş performansı şekilde bilinir ve AA, A, B olmak üzere üç 3 kıymet ile bilinir. AA En yüksen çekiş sembolüdür. Lastiklerle igili kampanyalar sonlanmadan avantajlardan faydalanmanızı tavsiye ediyoruz. Jant alırken hangi konulara dikkat etmek önemlidir? Muhakkak jantların aplikasyon uygunluk şemasına bakarak otomobilinize uygun olup olmadığını kontrol edin ve aracınızda takılı olan lastiklere uyumluluğuna da dikkat etmek lazımdır.

Otomobiliniz için önerilmekte olan teknik özelliklerden değişik olarak alım yapmamanız sizin faydanıza olacaktır. Jantların yanlış satın alınması sonucu arabanızın çıkabileceği en yüksek sürat, fren mesafesi, rot- balans ayarı, yakıt sarfiyatı vb. değerler için kötü yönde etkiler oluşabilir. Bunun için çelik jant alırken, her zaman otonuzun teknik servisinden teknik olarak bilgilendirme ve destek almanızı tavsiye ediyoruz. Alüminyum alaşımlı hafif jantların kullanımında jantların temizlenmesi ciddi bir şeydir. Duru suyla ve kimyasal ürünler kullanmadan yumuşak bir fırça süngerle alüminyum alaşımlı jantları temizleyebilirsiniz. Sebep sırf su deriz? Sebebiyse metal yada solvent içerikli temizlik malzemeleri ve aşındırıcılar jantların kaplama ve cilasına ziyan vermektedir. Jantlarınızı sert maddelerin darbelerinden korumanız gerekir ayrıca aracınızı park ederken kaldırım kenarına ve ya keskin kenarlı yerlere sürtmemeye dikkat edin. Jant üstünde herhangi bir kaynak, talaş kaldırma, boyama, bijon yeri, somun yuvası ya da göbek deliği büyütme, eksen kaydırma doğrultma vb. uygulamaları yapmamalısınız. Run flat ve kuvvetlendirilmiş yanaklara sahip lastiklerin alüminyum jantları darbeler için daha dayanıklı hale getirilerek üretilir. Şirketimizde 2013 yılının en moda jantlarını görerek vasıtanız için uygun olup olmadığını inceleyebilirsiniz. Satın almak istediğiniz takdirde ucuz fiyatlar ve kaliteli markaların satış politikasından yola çıkarak hizmet vermekteyiz. Her türlü alüminyum jant modeli web sitemizde var olup ithal, yerli, yabancı, çelik jantlar, krom jantlar vb bulunan geniş ürün seçeneklerimizin içinden aracınız için en uygun olanını taktırabilirsiniz.