Oto Lastik

      Yorum yok Oto Lastik

Araç bakımlarda genelde bakımı en çok ihmal edilen parçadır oto lastik. Ancak bizim tüm yükümüzü taşıyan bu lastiklere özen göstermeli, bakımını ve temizliğini doğru olarak yapmalıyız. Araç kullanırken yerle temas eden 4 oto lastik yoldaki tüm toz, çamur, taş ve asfalttan olumsuz bir biçimde etkilenir.

Kış aylarında yollara uygulanan tuzlama çalışmaları ve yaz aylarında güneşin iyice ısıttığı asfaltlar lastiklerin ömrünü ciddi ölçüde kısaltmaktadır. Ayrıca özellikle park sırasında yapılan hatalardan kaldırıma dikkat etmeden yanaşmaya çalışırken olan sürtünme ve çarpmalar sonucunda lastiklerin zarar görmektedir. Araç kullanırken oto lastik kullanımını da düşünerek hareket etmeli ve lastiklerimizi düzenli olarak temizlemeliyiz. Oto lastik temizliği için öncelikle yeterli miktarda tazyikli su gereksinimi olmaktadır. Yüksek tazyik sağlayan su kompresörleri evde kullanım için ekonomik olarak uygun olmayacağında eski usul bir hortum ile de temizleme işlemi yapabilirsiniz. Lastiklerinizi iyice ıslatıp ardından sert olmayan bir fırça yardımıyla şampuanlayın. Daha sonra su ile temizleyerek tüm oto lastik yüzeyini kontrol edin ve oto lastik dişlerinde herhangi bir taş, çivi ve ya cisim var ise bunları çıkartın. Lastiklerin tamamen kuruduğundan kesin olarak emin olduktan hemen sonra araç jantları için de önerilip kullanılan asitlerden alarak bunu lastiklerinize uygulayın. Sonrasında evde yapılan badanalarda küçük detaylar için de kullanılan küçük ve yumuşak bir fırça ile lastiklerinizi iyi bir şekilde temizleyin. Kullanacağınız bu asit sayesinde oto lastik üzerinde oluşan yağlanmalardan tamamıyla kurtulabilirsiniz. Ayrıca oto lastik parlatmak istiyorsanız bunun için üretilen ve servislerimizde de bulunan köpük ve sprey gibi ürünlerden satın alabilirsiniz.

Oto lastik temizliğinden sonra jant temizliği için de yine fırça, araç şampuanı ve yumuşak bir sünger ve ya bez ile jantlar için özel olarak üretilen asit kullanabilirsiniz. Jantları da öncelikle bol su ile yıkayıp araç şampuanını köpürterek uygulayın. Bir süre geçtikten sonra sert olmayan ve jantlara zarar vermeyecek bir sünger yardımı ile jantlarınızı tamamen silin. Jant temizliği için oto lastik temizliğinde kullanılan fırça kullanımlarından uzak durmalısınız. Çünkü bu tür fırçalar jantlarınızda çizilmelere ve bozulmalara yol açabilir. Temizlik bittikten sonra jant asidini de sürerek kurumasını bekleyin ve tekrar sünger yardımıyla jantlarınızı ovun. Her türlü oto lastik alım ve bakımları için bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir