Michelin PT Multistrada’nın %88’ini Satın Aldı

Michelin, Achilles marka lastiklerin üreticisi olan Endonezya merkezli PT Multistrada Sarana şirketinin yüzde 88’ini satın aldığını duyurdu. Michelin, konu hakkında açıklama yaparken 180.000 / ton kauçuk işleme kapasitesine sahip firmanın hâlihazırda çalışan yüksek kalite üretim ekipmanlarının yerel rekabette ciddi bir destek olduğunu söyledi. Michelin, ayrıca düşük bir yatırımla Tier 3 kapsamındaki binek lastiklerin, aşama aşama Tier 2 segmentindeki Michelin Grubu markalarına dönüşeceğini söyledi. Michelin böylece Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’dan gelen Tier 2 segmenti talebinin karşılanması için de üretim desteği kazanmış olacak.

Michelin Asya’da Etkinliğini Arttırıyor

Michelin Grubu İcra Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard, Multistrada’nın satın alınmasının Güneydoğu Asya’nın en kalabalık ülkesi olan Endonezya’daki etkinliğin artması ve kaliteli üretim elde etmek için yeni tesis kurmaya gerek kalmaması yönlerinden önemli fırsatlar sunduğunu söyledi. Senard, Multistrada’nın kullanıma hazır rekabetçi yerel tesisinden yararlanmanın Michelin’i Endonezya pazarında öne çıkaracağını da sözlerine ekledi.

Michelin Ortaklığı Memnuniyet Yarattı

Bu satın almanın yanı sıra Michelin grubunun Endonezya’daki pazarlama ve satış payını arttırma amaçlı bölgedeki en büyük gruplardan biri olan Indomobil’in ortağı olduğu perakende satış zinciri PT Penta Artha Impressi’den de %20 hisse satın alınacak. Multistrada CEO’su Pieter Tanuri de konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Multistrada’nın bugün geldiği noktadan gurur duyduğunu söyleyen Tanuri, şirketin Michelin için ideal bir ortak olduğunu ve yeni başarıların önünü açacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir