Michelin Primacy HP ZP

      Yorum yok Michelin Primacy HP ZP

Michelin Primacy HP ZP

michelin_primacy_hp_zpZero Pressure yani Sıfır Basınç teknolojisiyle donatılmış Michelin Primacy HP ZP, bu teknoloji sayesinde patlasa da yol alabilmektedir. Michelin’in Grand Touring Summer run flat modeli olan Michelin Primacy HP ZP, uzun ömürlülük, daha iyi performans, daha iyi frenleme performansı ve ıslak yolda daha iyi direksiyon hakimiyeti sağlamaktadır. Michelin Primacy HP ZP aynı zamanda özellikle BMW 3 serisi, sedanlar, coupelar, cabrioletler, MINI Cooper, Cooper S hatchback gibi araçlar için özel ekipman olarak üretilmesinin yanı sıra bu ve benzeri araçlarda hava kaybı yaşandığında geçici devingenlik sağlayabilmektedir. Michelin Primacy HP ZP Lastikleri içeriğindeki bileşenler sayesinde kuru ve ıslak zeminlerde güvenli bir çekiş gücü sunmaktadır. Buna rağmen karlı ve buzlu yollarda kullanıma uygun değildir.

Michelin Primacy HP ZP Lastikleri Michelin’in bir lastikte bulunması gereken üç temel özelliği içinde barındıran yenilikçi dizaynı A.S.M (Architecture, Sculpture and Materials) ile üretilmiştir. A.S.M dizayn metodu sayesinde lastiklerin yol ile teması arttırılır, ve uzun süre sert kalabilen dizayn sayesinde lastiğin yere değen alanı aracın performansına daha çok katkıda bulunur. Michelin Primacy HP ZP lastikleri Michelin’in karışım teknolojisiyle üretilmiş sırt bileşen materyalleri sayesinde eşsiz bir performans sunar. Michelin Primacy HP ZP yeni nesil Michelin’in asimetrik bir sırt deseni sunan bileşenlerinden oluşmuştur. Bu asimetrik dizaynda büyük ve bağlantılı omuz blokları, çentikli sürekli dişler ve sağlam bir merkezi kuşak bulunur. Bu sayede lastik araca düz yollarda istikrarlı bir çekiş gücü, mükemmel yol tutuş performansı ve yüksek hızda üstün kontrol özellikleri kazandırmış olur.

Michelin_logoMichelin Primacy HP ZP Lastikleri ‘nin yapısı aynı zamanda yüksek hız dayanıklılığı sağlayarak sürüş kalitesini arttırmak için boyut optimizasyonlu BAZ (sıfır derecede spiral sarılmış poliamid band) teknolojisi ile üretilmiş ikiz çelik kemerler içermektedir. Sıfır basınçta kendi kendine yetebilecek bir güç sağlayan düşük histeresiz kullanılarak üretilen yanak takviyesi, dış yanakta oluşabilecek hasarlara karşı savaşır ve aynı zamanda daha uzun süren sıfır basınç sağlamak için mevcut soğukluğu korur.