Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect Piyasaya Sunuldu

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect, spor otomobil sürücüleri için en iyi performansı sunmak amacıyla geliştirildi. Michelin’in yeni semi-slick lastik deseninin ismi, eski Pilot Sport Cup 2 lastiğinden ve “Track Connect” teknolojisinden geliyor. Michelin, pek çok teknik yenilikle birlikte tamamen yeni bir lastik sunuyor. Track Connect sadece 11 ebattaki Pilot Sport Cup 2 ile uyumlu iken; şimdi 180’den fazla araç için uygun olan Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect lastikleri ile kullanılabiliyor. Tüm yarış tutkunları, sürüş koşullarına bağlı olarak tur sürelerini iyileştirmek için Michelin’in bağlantılı çözümünü kullanma fırsatı yakalıyor. Ürün, öncelikle pist lastiği olarak tasarlanmasına rağmen yasal olarak günlük kullanıma da uygun.

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect Sınırları Zorluyor

Hâlihazırda Michelin Pilot Sport Cup 2, sayısız hız rekoruyla pistte ölçüt olarak alınırken yeni semi-slick lastik, yeniliklerle sınırları daha da zorluyor. Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect ile sportiflik korunurken daha fazla stabilite ve daha fazla güvenlik için polyester, çelik ve poliamidden yapılmış çeşitli katlar birleştiriliyor. Michelin, ayrıca günlük kullanıma uygun pist lastiği için karkasta ve lastik sırtında yeni teknolojiler kullanıyor.

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect Hangi Araçlara Uygun?

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect lastiği, günlük kullanım için yasal olmasına rağmen, öncelikle pist kullanımı için tasarlandı. Aracınız 200 ila 750 HP üretiyorsa ve pistte sürmeyi seviyor veya istiyorsanız bu semi-slick lastik büyük olasılıkla sizi memnun edecektir. Lastik devi üretici, piyasaya sürüldüğünde 41 ebatta mevcut olan Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect’in ebatları ile spor lastik pazarının %95’ini kapsadığını söylüyor. Yeni Michelin semi-slick lastik, 17 ila 21 inç arasında sunuluyor. Ultra sportif lastiğinin lansmanı için Fransız lastik üreticisi, BMW ile güçlerini birleştirdi. Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect, BMW M2 CS’nin orijinal ekipman lastiği olacak.

Yeni Michelin Semi-Slick Lastik Hangi Avantajları Sunuyor?

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect ile yapılan yenilikler hıza ve piste alışmış olanlar için oldukça kesin bir rakamla özetlenebilir. Pistin 10 turundan sonra ortalama olarak, Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect’in sonra önceki nesil semi-slick lastik desenlerinden 7,29 saniye daha hızlı olduğu ortaya çıkıyor. Track Connect uygulaması ile ilişkili olarak 15 turdan sonra yeni pist lastiği ile elde edilen süre ise 7.40 saniye.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir