Maserati’nin Tercihi Yeni Continental SportContact 7 Lastikler

Yeni tanıtılan Continental SportContact 7 artık Maserati Levante ve Quattroporte’de orijinal ekipman olarak kullanılıyor. Continental yaz lastiği, Alman lastik ve teknoloji devinin UUHP (Ultra Ultra Yüksek Performans) segmentinin en yeni üyesi.

Continental SportContact 7 Test Sonuçları

Continental SportContact 7, seride yer alan bir önceki lastik SportContact 6’ya göre ıslak zeminde %6, kuru zeminde %8 daha iyi performans gösteriyor. Yeni Continental yaz lastiği, aynı zamanda %17 daha fazla lastik ömrü sunuyor.

Yeni Continental SportContact 7 Hangi Araçlarda Kullanılabilir?

Continental SportContact 7 hem ana akım spor otomobiller hem de süper otomobiller için tasarlandı. Yeni Continental yaz lastiği, 2022 baharında 19 ila 23 inç arasında değişen çaplarda toplam 42 ebatta satışa sunulacak. Levante için lastikler 265/40 ZR21 FR (101Y) ve 295/35 ZR21 FR (103Y); Quattroporte için 245/35 ZR21 FR (96Y) ve 285/30 ZR21 FR (100Y) ebatlarında homologe edildi.

Continental SportContact 7 Özellikleri

Yeni Continental SportContact 7, üst seviyede sürüş keyfi ve güvenliği bir arada sağlamak için geliştirildi. BlackChili3 isimli ekstra yumuşak yeni nesil bileşiği, üstün yol tutuşu ve konfor sunuyor. Özel asimetrik sırt tasarımı ile bir araya geldiğinde ıslak ve kuru zeminlerde yüksek performans sağlıyor. Farklı araç sınıfları için geliştirilen ultra yüksek performans lastiği, her araçta aynı güvenli ve keyifli Continental hissini sağlıyor. Lastik, yaz aylarının değişken koşullarında; hem ıslak hem kuru zeminlere kolay bir şekilde adapte olabiliyor. Yeni Continental yaz lastiği, hem yağmurlu hem güneşli günlerde yüksek performans sergiliyor.

Maserati Continental Yaz Lastiği ile Tam Potansiyelini Kullanıyor

Continental’in OE segmentinde Lastik Geliştirme Başlkanı Dr. Holger Lange: “Her durumda Maserati araçlarının olağanüstü gücünden güvenle yararlanmak için her bir modele mükemmel şekilde uyan ve tam potansiyeli ortaya çıkaran lastiklere ihtiyacınız var. Continental, lastikleri her otomobil modelinin belirli özelliklerine göre uyarlamak için üreticilerle yakın bir şekilde çalışıyor ve her seferinde en iyi uyumu geliştiriyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir