Kumho Ecsta PS71 Lastikler Neden Ödül Aldı?

      Yorum yok Kumho Ecsta PS71 Lastikler Neden Ödül Aldı?

Kumho Lastikleri, üst üste 2. yıl Çağdaş İyi Tasarım Ödülü aldı. Bu ödül, CGD (Contemporary Good Design) olarak da kısaltılıyor. CGD, 2015’te Almanya’dan Red Dot ve Çin’den Xiamen Culture Media Group tarafından oluşturuldu. Ödüller, kategorilere göre verildi. Bu sene; Güney Koreli lastik üreticisinin 2 ayrı ürünü “Otomobil Parçaları” kategorisinde ödül kazandı. Bunlardan biri lüks araçlar için geliştirilen ve Çinli otomobil üreticileri arasında popüler olan Kumho Solus HS63. Ödül olan bir diğer yaz lastiği ise ülkemizde de satışa olan yüksek sportif performanslı Kumho Ecsta PS71.

Kumho Ecsta PS71 Büyük Üreticiler Tarafından Tercih Ediliyor

Ödül alan lastiklerden Kumho Solus HS63, yanak kısmında FAW-Hongqi işaretli olarak özel olarak üretildi. Ürün bu hâliyle FAW’ın Hongqi E-QM5 elektrikli araç modeli için özel olarak sunuldu. Kumho yaz lastikleri; Geely, Great Wall ve JAC gibi tanınmış Çinli şirketlerin araçlarında da kullanılıyor. Yerel BAIC ile Koreli Hyundai’nin ortak girişimi olan Beijing Hyundai ise bir başka kullanıcı. Ödülün verildiği diğer lastik Kumho Ecsta PS71 ise yanak bölgesinde motor sporlarını simgeleyen bayrak deseni taşıyor. PS71 lastikler, global çapta çok sayıda prestijli otomobil üreticisi tarafından kullanılıyor. Bu iki ürün elbette yalnızca yanak dizaynları ve görünümleri için ödüllendirilmedi. Lastiklerin desen tasarımları, performans özelliklerini etkiliyor.

Kumho Ecsta PS71 Özellikleri

Kumho Ecsta PS71, markanın yüksek performans yaz lastiği desenleri arasında yer alıyor. Ürünün asimetrik sırt tasarımı ile hem kuru hem ıslak zeminlerde performans optimize ediliyor. Mikro silika içerikli hamuru ise manevra kabiliyetini arttırken yakıt tüketimini azaltıyor. Lastik, aynı zamanda dayanıklı karkası ile hasar almaya karşı oldukça dirençli. Kumho yaz lastiği, yanak bölgesinde olduğu gibi sırtı üzerinde de bayrak desenini taşıyor. Bu simge, lastiğin sportif özelliklerini vurguluyor. Kumho Solus HS63 ise hızlı su tahliyesi sağlayan yönlü desen ile sunuluyor. Çin pazarında öne çıkan ürünün Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ile ilgili bir açıklama bulunmuyor.

Kumho Yaz Lastikleri İlk Kez Ödül Almıyor

Çin Kumho Lastik Geliştirme Başkanı Kim Chol: “İlk bakışta, tüm lastikler aynı görünüyor ancak sırt deseninin unsurları performanslarını belirliyor ve yanak tasarımı ürün hakkında bilgi veriyor. Yenilikçi tasarım ögeleri üzerinde çalışmaya ve bunları yeni ürünlere entegre etmeye devam edeceğiz. Bu ödül ile Kumho lastiklerinin olağanüstü tasarımının Çin’de takdir edilmesini bekliyorum.”

Kumho Lastikleri, geçtiğimiz yıl Red Dot, IF Design, IDEA ve Good Design Ödülleri’ni kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir