Kumho Çin Red Dot Tasarım Ödülü’nü Alan Tek Lastik Üreticisi Oldu

Kumho, 2020 Çin Red Dot Tasarım Ödülü ’ne layık görüldü ve bu ödülü alan tek lastik üreticisi oldu. Ödülün odak noktası; özellikle Çin pazarı için tasarlanmış, en üst seviye asimetrik yaz lastiği olan Majesty 9 SOLUS TA93 deseni oldu. Ürün, geçtiğimiz yıl Kumho’nun ana vatanı Güney Kore’de piyasaya sürülen Majesty 9 SOLUS TA91 temel alınarak geliştirildi. Yeni Kumho yaz lastiği, bölgeye özel ihtiyaçları karşılamak, gürültü seviyelerini düşürmek ve daha fazla konfor sağlamak için geliştirilmiş ses uyumu teknolojisine sahip. Temas yüzeyi için optimize edilmiş basınç dağılımı ve artan dayanıklılık, lastiğin geliştirilmiş diğer önemli özellikleri.

Kumho Almanya Red Dot Tarafından da Defalarca Ödüllendirildi

Xiamen Kültür ve Medya Grubu ile Alman Red Dot arasındaki işbirliğin bir sonucu olan Çin Red Dot Tasarım Ödülü töreni, 2015 yılından bu yana düzenleniyor. Kumho yaz lastiği desenleri, köklü geçmişe sahip Red Dot Tasarım Ödülü kapsamında da defalarca ödüllendirildi. Çin’deki ödül ise Çinli şirketler veya Çin’de ticaret yapan uluslararası firmaların ürünlerindeki tasarım mükemmelliğini takdir etmek için oluşturuldu.

Çin Red Dot Tasarım Ödülleri için Uluslararası Firmalar Yarışıyor

Çin Red Dot Tasarım Ödülleri bünyesinde Audi ve BMW gibi küresel otomotiv devleri yarışıyor. Yarışmada rekabet şiddetli ve 2020’de değerlendirilen 6.000 üründen sadece yüzde üçü başarılı oldu. Diğer 2020 kazananlarıyla birlikte Kumho yaz lastiği SOLUS TA93, bu yılın Nisan ayına kadar Xiamen Havalimanı’ndaki Red Dot Tasarım Müzesi’nde sergilenecek.

Kumho Lastikleri 2020’de 3 Ödül Daha Aldı

Kumho’nun çok sayıdaki ödül başarılarının en sonuncusu hakkında yorum yapan Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jung ll-Taik: “Bu ödülün alınması, teknolojik becerimizin ve tasarım mükemmelliğimizin bir kez daha takdir edildiğini gösteriyor. Kumho, teknolojik yeniliğe ulaşma ve ileriye dönük bir trend belirleyici olma çabamızda, tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayan yeni tasarımlar ve birinci sınıf ürünler yaratma kararlılığını sürdürdü. “
Bu ödüle ek olarak Kumho, 2020’de dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinin dördünü de kazandı; iF Tasarım Ödülü, Almanya Red Dot Tasarım Ödülü, Amerika Birleşik Devletleri IDEA Tasarım Ödülü ve Japonya Good Design Ödülü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir