Kış Lastiği Nereden Nasıl Alınır?

      Yorum yok Kış Lastiği Nereden Nasıl Alınır?

Kış Lastiği Nereden Nasıl Alınır?

Yıl İçerisinde dört mevsimi de yaşayabildiğimiz güzel ülkemizde yine sıcak bir yazı geride bırakıyoruz. Havaların soğuması ile bazı konularda hazırlık gerekliliği de doğuyor ister istemez. Kışlık giyeceklerin çıkarılması, evlerin yalıtılması v.s. Bu gerekliliklerden birisi de araçlarımızın kışa hazırlanması ve tabi ki en önemlisi kış lastiğinin alınması ya da daha önceden var ise depodan çıkarılıp arabaya takılmasıdır.

Kış Lastiğe Nasıl Karar Verilir?

Kış lastiği almaya gelince marka ve alt seçeneklerin çeşitliliği adeta başınızı döndürüyor değil mi? Bu konuda her firmanın birbirinden farklı seçenekleri insanı cezp ediyor. Öncelikle çok fazla acele etmeyin. Evvela kalite ve fiyat eğrisinin en avantajlı olduğu markaları araştırın. Pek çok tanınmış markanın nakit alışverişte hatırı sayılır indirimleri olduğu gibi bazı bankalar ile kredi kartına cebinizi yormayacak taksit anlaşmaları vardır. Kış lastiği fiyatlarını kafanıza takmanıza hiç de gerek yoktur.

Kış Lastiği Nereden Alınır?

Kış lastiği alırken yol yardımı olup olmadığına dikkat edin zira bazı markalar lastik patlaması durumunda yol yardımı veriyor ki bu çok önemli bir fırsat. Yaz ve kış lastiğinin bir büyük problemi de yer problemidir. Bunu da birçok marka oto lastik oteli uygulaması ile çözmüş durumdadır. Firmaya gidiyorsunuz bir takım kış lastiği alıyorsunuz siz kahvenizi içerken yeni lastikleriniz takılıyor ve diğer lastikleriniz adınıza etiketlenerek firma tarafından muhafaza ediliyor. Bu hizmeti veren firmaları araştırmanızda gayet yararınıza olacaktır. Bahsedilen markalar fiyat olarak biraz daha pahalı ama bu hizmetler göz önüne alındığında kış lastiği fiyatlarına katlanmaya kesinlikle değecektir.

İkinci El Lastik Almak Doğru Mu?

Fiyat yönünden avantajlı olduğu düşünülerek çıkma tabir edilen ikinci el kış lastiği satan yerler de olduğunu duyuyoruz fakat fiyat yönünden rahatlatıcı olan bu lastiklerin güvenli olup olmadığı tartışmaya açıktır. Zira ilk bakışta zor görülen hasarları olduğu için, para uğruna ve insanların canı pahasına elden çıkarılmak istenen kış lastiği ürünleri piyasada kol geziyor. Ben yinede şansımı deneyeceğim diyenler olabilir pek tabi, bunun için küçük bir hatırlatma yapmak gerekiyor;  yukarıda belirtilen işaretleri taşımıyorsa ve kış lastiği diş derinlikleri ortalama beş milimetrenin altında ise, aracınıza yeni aldığınız lastikler, kendinizi kandırmaktan ve tehlikeye atmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

https://www.lastikperisi.com/