Kış Lastiği Kazaların Önüne Geçer

      Yorum yok Kış Lastiği Kazaların Önüne Geçer

Kış lastiği her sürücü için tercih nedeni olmamalı, lastik değişim zamanı geldiğinde takılması gereken mecburi bir lastik tercihi olmalıdır. Çünkü kış lastiğinin kış aylarında kullanılmaması sıkça başa gelen kazaları da beraberinde getiren olaylara sebebiyet vermektedir.

Fren Mesafesi Önemlidir

Sürücülerin kış lastiği kullanımlarında trafikte karşılaşılabilecek herhangi bir kaygan zemin veya buzlu yolda aracın fren mesafesi en güvenilir biçimde olacaktır. Araç sahiplerinin güvenli sürüş için gerek duyduğu en önemli ürün kış lastiğidir. Ayrıca yol tutuşunun önemli olduğunu düşünen her sürücü kış aylarında kaygan zeminlerde kış lastiği kullanmaktan kaçınmamalıdır.

Lastik kullanımı araçlarda önemli bir yere sahip olmalıdır. Sürücüler bilinçli ise kış aylarında ve karlı zeminlerde mutlak süreçle kış lastiği tercih eder. Kış lastiği diğer normal lastiklerden farklı olarak yolda huzurlu güvenli bir sürüş yapmaya olanak sağlar.

 Kış Lastiği Kullanımı Artmalıdır

Kış lastiği kullanımı maalesef ülkemizde yeterli sayıda değildir. Bu husus beraberinde bir takım ihmaller zincirini oluşturur. Ülkemizde bu oranın artması için illa ki kış lastiği kullanmadığından dolayı kaza yaptı gibi durumlarla karşılaşmak zorunda bırakılmadığımız bir Türkiye’ye ihtiyacımız vardır. Ancak kış lastiği fiyatları nedeniyle sürücüler kendi güvenliklerini ve yolda seyreden diğer araçların güvenliğini hiçe saymaktadır. Söz konusu olan kış lastiği fiyatları ise oldukça uygun olarak sürücülere sunulmaktadır.

Güvenli Yol İçin Kış Lastiği Tercih Edin

Kış lastikleri gerek yol tutuşu ve gerek ani fren yapma durumlarında diğer lastik seçeneklerinden daha iyi sonuç verir ve sizi güvenli olarak durdurur. Sürücünün istenilen mesafede durması yanı sıra yolda karşılaşabileceği kötü koşullara da kış lastiği kullandığında daha iyi sonuç alır.

Bazı sürücüler 4 lastik yerine 2 lastik takarak kendilerini kazançlı görüp bu durumun tehlikeli olmadığını düşünür. Fakat bu hiçte öyle bir durum değildir, sürücüler için yazın kullanılan lastikler ve dört mevsim lastikler ile kış lastikleri arasında muazzam farklar vardır. Bunların başında desen ve sırt kısımlarının kalınlığı gelir. Zaten kaygan bir yolda normal lastikler ile kış lastiğinin duruş mesafesi oldukça fark etmektedir. Kış lastiği yol tutuşunda her zaman diğer lastiklerin üstünde bir performans sergiler.