Hankook ve Hyundai Ortak Test Merkezi Kuruyor

Hankook Lastikleri Başkanı Soo Il Lee ve Hyundai Motor Başkan Yardımcısı Euisun Chung 17 Haziran’da Hankook’un Taean’daki yeni tesisinde bir lastik test ve sürüş merkezi inşa etmek için anlaşma imzaladılar. Anlaşma, iki şirketin hızla değişen otomobil ve mobilite pazarlarının ihtiyaçlarını karşılama konusundaki ortak taahhüdüne dayanıyor. Şirketler, bu ortaklığı, orta ve uzun vadede büyüme yolunda bir motor olarak kullanacak.

Hankook Yüksek Kalite Beklentilerini Karşılayacak

Hankook Lastikleri başkanı Soo Il Lee:“Hyundai Motor Grubu ile birlikte geliştirdiğimiz bu tesisler ile teknolojimizi güçlendirmek ve Güney Kore’nin sürüş kültürünü birlikte daha ileri taşımak istiyoruz. Hankook, sıkı güvenlik ve çevre düzenlemelerine uyulacak olan yeni tesislerde yeni lastik desenleri geliştirecek. Bu tesisler, müşterilerin ve yatırımcıların kalite ve değer beklentilerini karşılayacak.”

Hankook Test Merkezi 2021’de Tamamlanacak

Hankook ve Hyundai ortaklığı ile ile 126.000 metrekarelik alana kurulacak olan test merkezinin 2021’in ilk yarısında tamamlanması bekleniyor. Merkez, 176 futbol sahası büyüklüğünde olacak. Asya’daki en uzun test yollarına sahip olacak yeni lastik test tesisi, Hankook’un EV, run-flat ve süper otomobil lastikleri gibi en gelişmiş ürünlerinin titiz bir şekilde test edilmesini sağlayacak. Her iki yatırımcı da tesislerin birlikte geliştirilmesinin açıklanmasını memnuniyetle karşıladı.

Hankook Lastikleri Hangi Ülkenin?

Hankook Lastikleri, Güney Kore menşeili bir firmadır. Şirket, Güney Kore’nin ilk otomobil lastiği üreticisidir ve 1941’de “Chosun Tire” ismi ile kurulmuştur. Şirketin bugün küresel çapta çok sayıda Ar-Ge ve üretim merkezleri bulunmaktadır. Firmanın global ağı içerisinde Japonya, İngiltere, ABD gibi birçok ülke yer almaktadır. Hankook, bugün geniş ürün yelpazesi ile çok sayıda lastik desenine sahiptir. Firma; binek, SUV, hafif ticari araçlar, otobüs ve kamyonlar için yüksek performanslı ürünler üretmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir