Hankook Motorsporları Etkinliği TCR Europe’a Sponsor Oldu

Bu yıl 6. kez düzenlenecek olan motorsporları etkinliği TCR Europe, yedi farklı Avrupa ülkesinde Hankook yarış lastikleri ile gerçekleştirilecek. Slovakya, 7 Mayıs’ta açılış turuna ev sahipliği yapıyor. Daha sonrasında Fransa’da Circuit Paul Ricard, Almanya’nın Eifel bölgesinde Nürburgring, Belçika’daki Spa-Francorchamps gibi prestijli noktalarda  mücadele devam edecek. TCR Europe finali 8 Ekim’de Circuit de Barcelona’da gerçekleşecek.

Hankook Motorsporları Serilerine Destek Sağlıyor

TCR Europe organizatörü Paulo Ferreira: “Hankook gibi tanınmış ve deneyimli bir premium lastik üreticisinin TCR Europe’u desteklemesi memnuniyet verici. Hankook yarış lastikleri, hem performans hem de tutarlılık açısından geçmişte çeşitli TCR motorsporları serilerindeki mükemmel performanslar üzerinde etkili oldu.”

Hankook ayrıca özel lastik tedarikçisi olarak TCR Doğu Avrupa’nın üçüncü sezonunu da destekliyor. Motorsporları serisi, altı farklı Avrupa ülkesinde altı turdan oluşuyor. Bunlardan ilki 16 Nisan’da Macaristan Hungaroring’ta gerçekleşiyor. Bunu Avusturya, Polonya, Hırvatistan ve Slovakya’daki Red Bull Ring’deki turlar izliyor. Çek Cumhuriyeti’nde Brno, 3 Eylül’de finale ev sahipliği yapacak. 

Lastikler Motorsporları için Kritik Önem Taşıyor

TCR Doğu Avrupa organizatörü Josef Krenek: “Lastikler, motorsporları alanında belirleyici etkendir. Bu nedenle Hankook gibi güçlü ve başarılı bir ortak edinmiş olmak bizim için çok önemli. ESET V4 Cup’ta, dayanıklılık pistinde veya Renault Clio Cup’ta, son yıllarda Hankook lastikleriyle çok iyi deneyimler yaşadık. TCR Doğu Avrupa’da da durum böyle olacak. “

Güney Koreli premium lastik üreticisi, tek tedarikçi olarak, bu yıl uluslararası motorsporları etabında ilk kez sahneye çıkacak olan TCR İspanya’yı da destekliyor. Bu yeni formattaki yarışlar sadece İspanyol pistlerinde gerçekleşecek. Birincisi, 10 Nisan’da Circuito del Jarama’da düzenlenecek. TCR İspanya’nın ilk sezonu, 13 Kasım’da Circuit de Barcelona-Catalunya’daki beşinci ve son turla sona eriyor.

TCR Europe Yüksek Standartta Yarışlar Sunuyor

Hankook motorsporları Avrupa Direktörü Manfred Sandbichler: “TCR sınıfı, en yüksek standartta tur otomobil yarışları ile tanınır. Geniş bir marka yelpazesine sahiptir ve dünya çapında gerçekleşmektedir. Bunu akılda tutarak, Hankook’un TCR Europe serisine katılımını genişletmek kesinlikle doğru karardır. Hankook Ventus Race lastiğimiz, yıllardır bu sınıfta kendini kanıtladı. Uluslararası yarış pistlerinde heyecan verici motorsporları anlarının yaşanmasını bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir