Hankook Londra E-Prix 2023 Büyük Finali ile Şampiyon Belli Oldu

ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası resmi ortağı ve lastik tedarikçisi olan Hankook, 9. Sezonun Büyük Britanya’daki büyük finalinin isim sponsorluğunu gururla üstleniyor. Hankook London E-Prix olarak bilinen heyecan verici final, 29 ve 30 Temmuz tarihlerinde Thames Nehri üzerindeki başkentte gerçekleşti. Bu etkinlik, prestijli dünya şampiyonluğu unvanı için mücadele eden 22 Formula E sürücüsünün yer aldığı birinci sınıf, sürdürülebilir motor sporları organizasyonu olma anlamı taşıyordu.

Hankook iON Race Formula E Sürücüleri için İdeal mi?

Üstün kalitesi ve güvenilirliği ile tanınan Hankook iON Race yarış lastikleri, şampiyona sezonu boyunca Formula E sürücülerinin tercih ettiği lastik olmuştur. Islak veya kuru, sıcak ya da soğuk, pürüzlü, pürüzsüz, tozlu, temiz gibi çok çeşitli pist koşullarında olağanüstü performansıyla Hankook iON Race yarış lastiği, çeşitli pistlerde değerini kanıtlıyor. Yüksek enerji verimliliği de aynı derecede önemlidir ve sürücülere şampiyonanın son çift başlığında yeteneklerini sergilemeleri için gerekli desteği sağlıyor.

Sürücüler ve Hankook iON Race Londra’da Nasıl Mücadele Verecek?

“ExCel” kongre merkezindeki Hankook London E-Prix pisti hem sürücüler hem de seyirciler için farklı bir deneyim sundu. İki kilometre uzunluğundaki pist, yarışçıları bir sergi salonundan geçirerek katılımcılar için özel bir atmosfer yarattı. Bu benzersiz pist tasarımı, farklı hava, hava ve pist sıcaklıkları ve değişen yüzeyler dahil olmak üzere değişen koşullara uyum sağlamaları gerektiğinden sürücüler için kıyasıya bir zorluğun sembolü oldu. Hankook iON Yarış lastiği bu zorlu koşullarda test edilerek heyecan ve aksiyon dolu bir yarış yaşanmasını sağladı.

Zafer için Dört Yarışmacı: Dünya Şampiyonluğu Unvanı için Yoğun Mücadele

Formula E organizasyonu için 2023 dünya şampiyonluğu yarışı Hankook Londra E-Prix’sinde doruk noktasına ulaşarak büyük bir seyir zevkine sahne oldu. Avalanche Andretti Formula E’yi temsil eden Jake Dennis 195 puanla liderliğini sürdürürken, onu 171 puanla Envision Racing’den Nick Cassidy takip ediyor. Jaguar TSC Racing’den Mitch Evans ve TAG Heuer Porsche Formula E Team’den Pascal Wehrlein sırasıyla 151 ve 146 puanla üçüncü ve dördüncü sırada yer alarak yarışa başladı. Bu yetenekli yarışçılar zafer ve yeni Formula E Dünya Şampiyonu olarak taç giyme şansı için mücadele ederken, rekabet kıyasıya bir şekilde gerçekleşti. Şampiyonluk ipini ipini ise yarış sonunda Jake Dennis göğüsledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir