Hankook Lastikleri Volkswagen ID.4 Yol Koşulları Testlini Tamamladı

Hankook Lastikleri geçtiğimiz günlerde Volkswagen ID.4 elektrikli crossover araç için 13,680 km’lik turunun ilk etabının başarıyla tamamlandığını duyurdu. Tur, 23 Mart 2023’te Alaska karayolu ağının en güney noktası olan Homer’da başladı ve ekip 4 Nisan’da yarımadanın kuzey kıyısındaki Dalton Otoyolu’nun sonunda bulunan Deadhorse’a ulaştı.

Elektrikli Araçlar için Hankook Nasıl Lastikler Üretiyor?

Zorlu yol koşullarındaki testleri değerlendirmek için Hankook, elektrikli araçlar için özel olarak tasarlanmış Hankook iON evo AS ve Hankook iON i*cept SUV lastiklerini sağladı. Bu lastikler, gürültü ve yuvarlanma direncini azaltmak için Hankook Evolution teknolojisi kullanılarak üretilmiştir ve yüksek konsantrasyonda silika ve çevre dostu malzemeler içeren özel bir kauçuk bileşiği önemli bir faktördür. Temas alanındaki yüklerin eşit dağılımı elektrikli aracın menzilini artırırken, lastiklerin yanal sertliği ve yol tutuşu Hankook’un EV Contour teknolojisi ve 3D-Kontrol kılcal kanalları sayesinde geliştirilmiştir.

Elektrikli Araçla Zorlu Yollarda Dayanıklılık Neden Önemli?

Tur zorlu yol koşullarını ve sıfırın altındaki sıcaklıkları kapsarken, Hankook iON lastikleri ekibin bir sonraki duraklarına sorunsuz bir şekilde ulaşmalarını sağlamada etkili oldu. Tura liderlik eden çoklu Guinness Dünya Rekoru sahibi Rainer Zitlow, özellikle düşük sıcaklık aralığı ve şarj istasyonu kullanılabilirliği gibi değişkenler göz önünde bulundurulduğunda, bu tür koşullarda iyi performans gösteren dayanıklı lastiklere sahip olmanın önemini vurguladı.

Hankook ile Ülke Çapında Tur ve Son Varış Noktası

Ülke çapındaki turun bir parçası olarak Challenge4 ekibi, Clarksville, Tennessee’deki fabrika da dahil olmak üzere Hankook tesislerinde birkaç durak yapacak. Ekibin, sadece mevcut elektrikli araç şarj altyapısını kullanarak toplam 12.000 km yol kat ettikten sonra 6 Mayıs’ta Florida Key West’teki son varış noktasına ulaşması bekleniyor. Bu yolculuk elektrikli araçların kapasitesini ve onlar için özel olarak tasarlanmış lastiklerin önemini vurgulamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir