Hankook iON FlexClimate: Elektrikli Araçlar İçin Dört Mevsim Lastiği

Lastik sektörünün öncülerinden Hankook, iON FlexClimate serisini piyasaya sürerek bir kez daha sektörde ses getirdi. Bu performanslı lastik, Avrupa pazarında elektrikli araçlar (EV’ler) için özel olarak tasarlanan ilk dört mevsim lastiği olma özelliğini taşıyor. Hankook’un iON evo yaz lastiği ve iON I*cept kış lastiğinin yanında dimdik duran Hankook iON FlexClimate hem mevcut hem de gelecek nesil elektrikli araçların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış son teknoloji bir lastik ailesini tamamlıyor.

Her Koşulda Olağanüstü Performans

Hankook iON FlexClimate, farklı sürüş ortamlarında üstün performans gösteren bir dizi özelliğe sahiptir. Lastik sırtındaki özel 3D kılcal kanallar ıslak, kuru ve hafif karlı yüzeylerde olağanüstü tutuş sağlar. Yüksek yoğunluklu silika ve sürdürülebilir hammaddelerden üretilen ProGrip sırt karışımı sayesinde ıslak yüzeylerde optimum tutunma garanti edilir. Ayrıca, yüksek sipe yoğunluğu ve sırt bloklarındaki ek oluklar karlı koşullarda olağanüstü çekiş ve frenleme performansı sağlar. M+S ve 3PMSF etiketlerine sahip bu lastik, birçok Avrupa ülkesinde yıl boyunca kullanıma uygun kabul edilmektedir.

Elektrikli Araçlar için Optimize Edilmiştir

Elektrikli araçların benzersiz ihtiyaçlarının farkında olan iON FlexClimate, bu araçların gereksinimlerine göre uyarlanmış özellikler içerir. Dayanıklı aramid elyaflarla güçlendirilmiş bir kayış ve sırt boyunca eşit yük dağılımı, elektrikli araçların tipik olarak daha yüksek ağırlığına uyum sağlar. Ayrıca, yeni Grip Boost teknolojisi daha fazla yanak sertliği sağlayarak sürüş konforunu ve araç kontrolünü artırır.

Elektrikli araçlarda benzersiz ihtiyaçlara çare olan FlexClimate İon serisi bu araçların gereksinimlerine göre uyarlanmış özellikler içeriyor.

Olağanüstü Yuvarlanma Direnci

Verimlilik çok önemlidir ve iON FlexClimate hayal kırıklığına uğratmaz. Doğal reçine bakımından zengin özel sırt karışımı, dayanıklılık ve daha az aşınma sağlar. Gelişmiş karıştırma işlemleri ve Hankook Opti-Cure teknolojisi gereksiz sırt hareketlerini en aza indirerek enerji kaybını ve yuvarlanma direncini daha da azaltır. Ayrıca, Hankook’un I Sound Absorber teknolojisi sayesinde sürüş deneyimi düşük gürültü seviyesi ile geliştirilmiştir. iON lastik ailesi aerodinamik olacak şekilde tasarlanmıştır ve sessiz bir sürüş sağlar.

Yenilikçi Teknoloji Sistemi

iON FlexClimate, Hankook’un dört temel teknolojiyi içeren son teknoloji “iON Yenilikçi Teknoloji” sisteminden faydalanır: I Sound Absorber, I Super Mileage, I Perfect Grip ve I Extreme Lightness. Bu sistem, gürültü azaltma, ProDurable bileşik teknolojisi ve yolda son derece eşit bir temas basıncını garanti eden Round Even teknolojisi dahil olmak üzere yaklaşık 58 patentli teknoloji üzerine inşa edilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir