Hankook 2. Kez TyreSafe Güvenlik Ödülünü Kazandı

Hankook, 2019’un ardından bu yıl da yol güvenliği kuruluşu TyreSafe’in “Yılın Lastik Üreticisi” ödülünü kazandı. TyreSafe, Hankook’un son 12 ayda lastik güvenliği alanında farkındalık yaratmak için yaptığı çalışmaları takdir etti. Hankook UK, 2020’de Facebook ve YouTube dahil olmak üzere sosyal medya kanallarında üç lastik güvenliği kampanyası başlattı.

Hankook 2020’de Sürücüleri Bilinçlendirmek için Çalıştı

Hankook, “Yazın Sürüş” kampanyasıyla sürücülerin İngiltere’de yaz aylarında lastiklerden kaynaklı kazaların daha sık görüldüğünü fark etmesini sağladı. Güney Koreli üretici, bu kampanya ile sürücülere tatile çıkmadan önce lastiklerini kontrol etmeleri gerektiğini hatırlattı.

Hankook, ikinci olarak lastiklerin nasıl daha iyi performans sunacağı ve yakıt tüketiminin nasıl azalacağı ile ilgili sürücüleri bilgilendiren bir video içeriği sundu. Bu içerikle sürücüleri doğru lastiğin nasıl seçileceği, diş derinliğinin nasıl kontrol edileceği ve doğru lastik basıncı ile ilgili bilgilendirdi. Hankook, üçüncü olarak yaz, kış ve dört mevsim lastiklerinin desen farklılıklarını açıkladı; sürücülerin kış aylarını ve farklı hava koşullarını neden dikkate almaları gerektiğini anlattı.

TyreSafe: Hankook İyi Hedeflenmiş Kampanyalara İmza Attı

TyreSafe Başkanı ve Ödül Jürisi Başkanı Stuart Jackson: “Hankook’un lastik güvenliği konusunda farkındalık yaratma taahhüdü, temel yaş gruplarıyla ilgili belirli mesajları vurgulayan iyi hedeflenmiş bir kampanyayla sonuçlandı. Bunu desteklemek için iyi bir kaynak kitaplığı oluşturuldu; net ve ilgi çekici bir içerik programı ortaya çıktı. Hankook’u Yılın Lastik Üreticisi Ödülü’nün sahibi olduğu için tebrik ediyoruz.”

Hankook: Kazaları Önlemek için Lastik Bakımının Önemini Anlatmaya Devam Edeceğiz

Hankook Lastikleri İngiltere Pazarlama Müdürü Zoë Baldwin:“İkinci kez bu prestijli ödülü kazandığımız için çok mutluyuz. Milyonlarca sürücüyle lastik güvenliği mesajlarını paylaşmak için gösterdiğimiz çabanın takdir edilmesi dolayısıyla heyecanlıyız. Hankook, İngiltere yollarında lastikten kaynaklı kazaların sayısını azaltmak için lastik bakımının önemi ve arızalı ve yasadışı lastiklerin tehlikeleri konusunda farkındalık yaratmaya devam ediyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir