Hankook Formula Renault Eurocup Lastiklerini Tedarik Edecek

Hankook Lastikleri, bu yıl ikinci defa Formula Renault Eurocup yarışlarının özel lastik tedarikçisi oluyor. Turnuva, İtalya’nın Monza kentinde 9 Temmuz’da başlayacak. Covid-19 salgını nedeniyle ertelenen Formula Renault Eurocup, bu yıl 50. yılını kutluyor. Şampiyonada yarışacak on takım, Monza’daki sezon açılışından sonraki 9 hafta İtalya, Almanya, Fransa, Hollanda, İspanya, Belçika ve Abu Dabi’de yer alan pistlerde maksimum puan için Hankook lastiklerinden en iyi şekilde yararlanmaya çalışacak. Sezonun kapanışı ise Kasım ayı sonunda olacak.

Hankook Islak ve Kuru Zeminler için İki Farklı Lastik Sunuyor

Formula Renault Eurocup dâhilinde dünya çapında yer alan prestijli yarış pistlerinde yarışacak tüm araçlar, yüksek performanslı yarış lastikleri Hankook Ventus F200 ve Ventus Z217 ile donatılacak. Kuru zemin pistlerinde kullanım için geliştirilen Ventus Z200, mükemmel yol tutuşu, manevra kabiliyeti ve dayanıklılığı ile ön plana çıkarken; ıslak zemin için geliştirilmiş olan Ventus Z217, yüksek stabilite sağlıyor.

Hankook Formula Renault Eurocup Lastiklerinin Dayanıklılığını Arttırdı

Geçtiğimiz yıl Formula Renault Eurocup için geliştirilen Hankook lastikleri, bu yıl daha büyük ebatlarda sunuluyor; lastikler, bu yıl daha fazla yol tutuşu ve dayanıklılık sağlıyor. Hızın öncelikli olduğu Formula araçları için en üstün lastik teknolojilerinin kullanılması gerektiğinden Hankook; araştırma ve teknolojiye sürekli olarak yatırım yapıyor. Lastik alanındaki uzmanlığı ile dünya çapında tanınan firma, bu sayede; gelecek vaat eden genç yarışçılar için bir rekabet ortamı olan Formula Renault Eurocup şampiyonasının resmi sponsoru olarak onaylandı.

Formula Renault Eurocup Genç Pilotların Yolunu Açıyor

Raikkonen’den Lewis Hamilton’a kadar birçok F1 şampiyonunun ortaya çıkmasını sağlayan Formula Renault Eurocup, 1971’den beri Formula One Şampiyonası için bir eğitim merkezi olarak görülüyor. Hankook Lastikleri’nin motorsporları departmanında başkan yardımcısı olan James Kim, bu yılki sezonun dört gözle beklendiğini ve en umut verici performansa sahip pilotların Hankook lastikleri ile yarışmasından mutlu olduğunu söyledi.

Hankook Formula Renault Eurocup ile Sınırlı Kalmıyor

Hankook, global çaptaki motor sporları etkinliklerine üstün performans lastik tedarikçisi olarak aktif olarak katılıyor. Şirket, ayrıca; dünya çapında motor sporları kültürünün gelişimine yardımcı olmak için çeşitli faaliyetlerde inisiyatif alıyor. Formula Renault Eurocup şampiyonasının yanı sıra; Firma, geçtiğimiz günlerde FIA Formula E Şampiyonası’nı lastik ve teknoloji ortağı olarak onaylandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir