Hankook Elektrikli Araç Lastikleri Şimdi Ağır Vasıtalar için Sunuluyor

Hankook elektrikli araç lastiği serisi iOn, şimdi ağır vasıta araçları için de yeni ürünler içeriyor. Hankook Smart İon AU06+ adı verilen ürün ise seride yer alan ilk otobüs kamyon lastiği. Güney Koreli premium lastik üreticisi, yakın zamanda katılımcıların elektrikli yarış arabalarını sürdüğü Formula E şampiyonasının yeni teknik ortağı ve özel lastik tedarikçisi oldu. Şirkete göre, bu ortaklık sırasında elde edilen veriler, gelecekte elektrikli araçlar için seri üretim ürünlerin performansını artırmaya yardımcı olacak.

Hankook iOn Lastik Ailesi Büyüyor

Elektrikli araçlar için tasarlanan Hankook iOn ürün grubu genişliyor. Bu aile için Hankook otobüs lastikleri ve kamyonlar için geliştirilen ürünler ekleniyor. Hankook elektrikli kamyon lastikleri, bu araçların özel ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştiriliyor.

Hankook Elektrikli Araç Lastikleri Daha Dayanıklı

Yeni Hankook elektrikli kamyon lastikleri, Smart City AU06 deseninin geliştirilmiş versiyonu. Elektrikli otobüsler için özel olarak tasarlanan bu desen, 2020’de piyasaya sürüldü. Yeni Hankook otobüs lastikleri ise bu desene göre ıslak zemin koşullarında %10 oranında artan yol tutuşuna sahip. Ek olarak Hankook Smart İon AU06+ lastikler ile yük kapasitesi 8 tona çıkarıldı. Böylece Hankook otobüs kamyon lastikleri, artan yükler altında stabiliteyi arttırıyor.

Hankook ileride elektrikli kamyon lastikleri için eksiksiz bir seri oluşturmayı planlıyor. Bu seri içerisinde Hankook kamyon / otobüs lastikleri, farklı uygulamalara uygun şekilde geliştirilecek. Premium lastik üreticisinin açıklamasına göre iki ürün şu anda geliştirilme aşamasında. Hankook Smart İon AU06+ lastiklerin yanı sıra şehir içi kullanım için iON City deseni satışa sunulacak. Orta ve uzun vadeli uygulamalar için ise iOn Flex isimli yeni bir Hankook elektrikli kamyon lastiği geliştiriliyor. Her iki ürün de önce Avrupa pazarına girecek. Bu premium lastik üreticisinin ürünleri dünyanın diğer bölgelerinde de satışa sunacağını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir