Hankook Elektrikli Araç Lastiği Orjinal Ekipmanı Oluyor

Hankook lastikleri, Volkswagen’in Buzz model elektrikli aracında tercih edildi. Yuvarlanma direnci optimize edilmiş model olan Hankook Ventus S1 evo 3 EV lastikleri ile donattığını duyurdu.

Bu ürün, batarya ile çalışan araçlar için özel olarak tasarlanmıştır ve elektrikli araç için izin verilen yüksek toplam ağırlığını karşılayacak şekilde ayarlanmıştır. Buzz. Ventus S1 evo 3 ev lastiği, örnek yuvarlanma direnci, ağırlık, yük taşıma kapasitesi ve konfor ile karakterize edilir. Aynı zamanda aşınma direnci, stabilite ve akustik konfor açısından da teknik özellikleri örnek teşkil edecek şekilde yerine getirir. Lastiğin sırt tasarımı, elektrikli araçlar için daha da azaltılan düşük gürültü emisyonları da sağlar.

Ventus S1 evo 3 EV Aracın Menzilini Nasıl Etkiliyor?

Hankook lastiği B sınıfı bir lastikle karşılaştırıldığında, A etiketli Ventus S1 evo 3 EV aracın menzilini akü şarjı başına 30 km’ye kadar artırabilir. 21 inçlik versiyon, daha fazla erişime katkıda bulunan aerodinamik olarak optimize edilmiş biçimde sunulmaktadır. Ayrıca jant koruma şeridi konturuna dinamik ve doğrudan bir direksiyon geri bildirimi sağlayan damak alanında da ek bir çelik bazlı takviyeye sahiptir.

Hankook Lastik Hangi Ebatlarda Sunulacak?

Hankook Ventus S1 evo 3 EV modelinin kullanılacağı aracın orijinal ebat ve aracın yük kapasitesi için ek özelliği belirlenmiştir. Wolksvagen Buzz için HL 235/45 R21 104T XL ve HL 265/40 R21 108T XL ebatlarında orijinal ekipman olacaktır.. Buzz, Hankook’un portföyünde “HL” yük endeksi tanımlamasına sahip ilk binek otomobil lastikleri olacaktır. HL’deki Ventus S1 evo 3 ev, elektrikli aracın sürüş özelliklerini destekleyerek taşıyıcıların daha yüksek araç ağırlığına uyarlanmıştır.

Hankook SEALGUARD Teknolojisi Güven Veriyor

Volkswagen Buzz için Hankook Ventus S1 evo 3 EV lastiğin 21 inçlik jant boyutu tercih edildi. Buzz ayrıca lastik sırtı bölgesinde çapı beş milimetreye kadar olan delikleri otomatik olarak kapatan Hankook SEALGUARD sızdırmazlık malzemesi ile donatılmıştır. SEALGUARD® teknolojisi potansiyel olarak tehlikeli olan yol kenarı tekerlek değişimi ihtiyacını ortadan kaldırarak bagajda ek alan sağlar ve ağırlıktan tasarruf edilmesini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir