Goodyear Hindistan’da Motor Yağı Sektörüne Girdi

ABD merkezli lastik devi Goodyear, Hindistan’da motor yağı segmentine girdiğini açıkladı. Goodyear’ın ürün yelpazesi gresler, fren hidroliği, şanzıman yağı, traktör yağı, dizel egzoz sıvısı, dişli yağı ve hidrolik yağları içeriyor. Şirket, Goodyear’ın bölgedeki lastik ürün portföyünü tamamlamak üzere ülkede üretilecek, tedarik edilecek ve dağıtılacak yeni bir motor yağı serisi için Satya Group’un bir parçası olan Assurance International ile işbirliği yaptı.

Goodyear Motor Yağları Her Türlü Araca Hitap Ediyor

Şirketin motor yağı ürün portföyü; binek, hafif ticari ve iki tekerlekli araçlar dâhil olmak üzere her türlü araca hitap ediyor. Goodyear, araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) desteği sağlarken, Gurgaon merkezli Assurance International; üretim, pazarlama ve dağıtımla ilgilenecek. Ayrıca tüketicilere satış sonrası destek de sağlayacak.

Hindistan Motor Yağı Tüketiminde Dünya Birincisi

Assurance International-Goodyear Motor Yağları satış pazarlama ve operasyon başkanı Sanjay Sharma, motor yağı tüketiminde dünya çapında ilk 3’te yer aldığından dolayı Hindistan pazarına giriş yapmaya karar verildiğini söyledi ve şirketin ilk aşamada after-market segmentine odaklanmak istediğini belirtti.

Goodyear Orijinal Ekipman Üreticileri ile Bağlantı Kuracak

Hindistan’da motor yağı pazarındaki çoğunluk payı, aynı zamanda yakıt pompası işletmelerine de sahip kamu sektöründeki petrol şirketlerine ait. Sharma, ikinci aşamada şirketin ülkedeki otomotiv orijinal ekipman üreticileri ile bağlantılar kuracağını söyledi. Assurance International ile olan ortaklık hakkında yorumda bulunan Sharma, şirketin petrokimya, emlak ve eğitim gibi küresel pazarlarda varlığını sürdürdüğünü söyledi.

Goodyear Motor Yağları Hindistan’daki İki Tesiste Üretilecek

Sharma, Goodyear’ın motor yağları için Hindistan ve Güney Doğu Asya’da yetkili lisans sahibi olduğunu ve pazarlama, üretim ve dağıtımından tek başına sorumlu olacağını açıkladı. Goodyear motor yağı ürünleri, Hisar (Haryana) ve Mumbai’deki (Maharashtra) iki tesiste üretilecek. Yaklaşık 63 bin çalışanı bulunan Goodyear, 21 ülkedeki 46 tesisi ile dünyanın en büyük lastik üreticileri arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir