Goodyear Akıllı Lastik Teknolojisini Otonom İş Makinalarında Kullanacak

Lastik devi Goodyear ve otonom iş makinaları alanının öncüsü olan SafeAI, akıllı lastik teknolojisini otonom ağır ekipman araçlarının programlamasına dâhil etmek için stratejik bir ilişki kurduğunu duyurdu. Şirketler, SafeAI’ın otonom ekosistemiyle entegrasyon yoluyla lastik performansını korumak, arıza süresini ortadan kaldırmak ve inşaat sektörü için daha akıllı, daha güvenli bir standarda katkıda bulunmak için saha verilerini birbiriyle paylaşacak.

Goodyear’ın Akıllı Lastik İzleme Sistemi Şantiyelerde Aktif Rol Oynayacak

İki firma arasındaki işbirliği ile aktif olarak çalışılan şantiyelerde kullanılacak otonom iş makinaları olan Caterpillar 725’lerde Goodyear lastikleri takılı olacak. Böylelikle akıllı lastik teknolojisi ile SafeAI’nın otonom araç teknolojisi bir araya gelecek. Lastiklerde basınç kaybı benzeri herhangi bir sorun oluştuğunda duruma anında müdahale edilebilecek. Böylelikle uzun vadede bu gibi sorunların büyük zararlar oluşturmasının önüne geçilecek.

Akıllı Lastik Teknolojisi Potansiyel Sorunların Önüne Geçecek

Otonom iş makinaları yerine geleneksel araçların kullanıldığı inşaat ve madencilik sahaları verimsizliklerle dolu. SafeAI’nin kurucusu ve CEO’su Bibrajit Halder, şantiyelerde zamanın %20 ila 30’unun arıza süreçleri ile boşa gittiğini söylüyor. Bu durum, aynı zamanda maliyetlerin önemli ölçüde artmasına sebep oluyor. Akıllı lastikler, potansiyel sorunların ortaya çıkmadan önlenebilmesini de sağlıyor. Goodyear akıllı lastik izleme sistemleri ile güvenliği arttırdığı gibi projeler için yapılan yatırımların daha fazla karşılık bulmasını sağlıyor.

Otonom İş Makinaları Goodyear ile Daha Fazla Verimlilik Sağlıyor

Goodyear’ın kıdemli başkan yardımcısı ve baş teknoloji sorumlusu Chris Helsel, binek araç lastiklerinde olduğu gibi yük kamyonu, damperli kamyon ve iş makinaları gibi ağır vasıta araçlarında da akıllı lastik izleme sistemlerinin kullanıldığını belirtiyor. Aktif olarak çalışan otonom iş makinaları için sunulan Goodyear lastikleri, sadece iş alanı için verimlilik sağlamakla kalmayacak. Lastik devi, aynı zamanda bu işbirliği sayesinde ağır vasıta araçları alanındaki lastiklerde yenilikler gerçekleştirmek için paha biçilmez veriler elde edeceklerini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir