Formula E için Hankook Lastikleri FIA Tarafından Onaylandı

Hankook, ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın gelecek lastik tedarikçisi ve teknoloji ortağı olacak. Formula E Gen 3 başladığında sürdürülebilir uzun ömürlü ve enerji tasarrufu sağlayan Hankook lastikleri, dünyanın dört bir yanındaki metropol bölgelerindeki muhteşem yarışların her birinde yer alacak. Dünyanın ilk ve tek elektrikli Formula yarışı için Hankook lastikleri kullanılacak ve bu, şirketin uluslararası kampanyalarının ve dünya çapındaki sürdürülebilirlik ve çevre koruma taahhütlerinin temelini oluşturacak.

Hankook: Formula E Elektrikli Araç Kullanımını Teşvik Ediyor

Hankook Lastikleri başkanı Sooil Lee: “Dünya çapındaki tüm çalışanlarımız, Hankook lastiklerinin ihale sürecinden sonra FIA tarafından seçilmesinden ve ABB FIA Formula E Şampiyonası’nın gelecekteki lastik ve teknoloji ortağı olarak FIA Dünya Motor Sporları Konseyi tarafından onaylanmasından gurur duyuyor. Formula E, sürdürülebilir büyüme yolunda ilerlerken şirket olarak bu yolculuğun bir parçası olduğumuz için heyecanlıyız. FIA ve ABB FIA Formula E şampiyonalarının tamamen elektrikli bu yarış serisi ile iklim değişikliğine dikkat çekmesi, elektrikli araçların benimsenmesini teşvik etmesi etkileyici.”

Formula E Yarışlarında Hankook Uzmanlığı

Önde gelen elektrikli otomobil üreticileri, hâlihazırda orijinal ekipman olarak Hankook elektrikli araç lastiklerini kullanıyor. Şirket, şimdi de teknik uzmanlığı ile geleceğe yönelik lastik teknolojisini sağlayıp Formula E yarışlarına özel tasarlanmış lastiklerini tedarik ederek daha iyi ve daha temiz bir dünya yaratma arayışına katılacak. Hankook, yenilikçi teknolojileri ile Formula E yarışlarında hem ıslak hem kuru zeminlerde kullanılacak lastikleri sunacak. Bu lastikler, elektrikli araçların verimliliğini artırmak için çok düşük yuvarlanma direncine sahip olacak. Ayrıca, Bio kaynaklı malzeme ve sürdürülebilir kauçuk ile üretilerek uzun ömür sunacak.

Hankook Onur Ödülüne Layık Görüldü

Hankook Lastikleri, sosyal sorumluluk taahhüdü kapsamında sürdürülebilir, çevre dostu iş uygulamaları için uzun süredir çalışıyor ve bu, şirketin hedefleri arasında yer alıyor. Kısa süre önce şirket, ünlü KSS derecelendirme kuruluşu EcoVadis’in en büyük onur ödülü olan platin madalyaya layık görüldü. Hankook, ayrıca 2016 yılından bu yana Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI World) yer alan 3 lastik üreticisinden biri. Aynı zamanda otomotiv endüstrisinde bu endekste listelenen tek Asyalı üretici.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir