Elektrikli Otomobiller için Tercih Continental EcoContact 6 Lastikler

NIO markası, yeni ET7 tam elektrikli sedanını 19 ve 20 inç Continental EcoContact 6 premium lastiklerle donatıyor. Elektrikli otomobil start-up şirketi, 19 inç lastikler için özel tedarikçi olarak Continental’i seçti. Continental yaz lastiği, yüksek enerji verimliliği ve kilometre performansının yanı sıra çok iyi yol tutuşu ve mükemmel fren performansı sunuyor.

Continental EcoContact 6 Lastikler Nasıl Araç Menzilini Arttırıyor?

Continental EcoContact 6, düşük yuvarlanma direnci sayesinde elektrikli araç menzilini arttırıyor. Bu, sadece elektrikli otomobil modelleri için avantajlı değil. Düşük dönme direnci, mazot ve benzinle çalışan araçlar için daha düşük yakıt tüketimi anlamına geliyor. Continental yaz lastiği, özel olarak geliştirilmiş kauçuk bileşiği ile yolla temas halinde düşük sürtünme sağlıyor. Lastik daha az enerji harcıyor, bu da yuvarlanma direncini azaltıyor.

Continental EcoContact 6 Test Sonuçları ile de Öne Çıkıyor

Continental EcoContact 6, kısa süre önce Alman otomobil dergisi ‘Auto Zeitung’ (Sayı 6/22) tarafından Avrupa, Asya ve Amerika’dan dokuz üreticinin lastiklerine karşı test edildi. Bu özel Continental yaz lastiği, diğer dokuz lastiğe karşı yuvarlanma direnci testinde birinci olarak enerji verimliliğini kanıtladı. Premium lastik, aynı zamanda ıslak ve kuru zemin güvenlik testlerinde de üstün performans sergiliyor.

Continental Yaz Lastiği Nasıl Performans Sergiliyor?

Continental EcoContact 6, kısa fren mesafelerine ek olarak kuru ve ıslak zeminlerde yüksek yol tutuş performansı ve yüksek hızlarda bile çok iyi viraj alma dengesi sağlıyor. En son kauçuk üretim teknolojisi sayesinde hızlı deformasyona karşı direnç sunuyor. Continental yaz lastiği, böylece uzun kullanım ömrü ile de güvenlik sunuyor. Sırt profili, yol yüzeyine daha esnek bir şekilde uyum sağlayarak kilometre performansını arttırıyor. Dünyanın her yerindeki otomobil üreticileri, premium lastik üreticisi Continental’e güveniyor. Avrupa’da neredeyse her üç araçtan biri Continental lastikleri ile fabrikadan çıkıyor. Küresel olarak; Continental, fabrika çıkışında en başarılı on elektrikli otomobil üreticisinden yedisine lastik tedarik ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir