Elektrikli Otomobiller İçin Nankang Spor Lastikleri Tanıtıldı

Tayvanlı Nankang lastik üreticisi yeni bir pazar segmentine giriyor ve Nankang Sportnex AS-3 EV desen ismiyle ürettiği elektrikli spor araçlar için özel olarak tasarlanmış ilk lastiğini piyasaya sürüyor. Nankang’a göre, 2021 yılında dünya çapında yaklaşık 6,6 milyon elektrikli otomobil satıldı ve Tesla’nın pazar payının pazarın yaklaşık %40’ı olmasıyla birlikte bu rakamın sadece büyümesi bekleniyor. Bu nedenle yeni Nankang yaz lastikleri veya dört mevsim nankang lastikleri Amerikan markasının elektrikli otomobilleri için de tasarlanacak ve ebat aralığı buna göre oluşturulacak.

Elektrikli Araçlara Uygun Nankang Yaz Lastikleri Nasıl Geliştirildi?

Elektrikli araçlara uygun Nankang yaz lastikleri elektrikli araçların özelliklerine uygun olarak, Nankang’ın lastik geliştiricileri yeni lastiklerin geliştirilmesi sırasında üç ana faktöre odaklandı: yük kapasitesini arttırmak, lastikleri artan torka uyarlamak ve gürültü seviyelerini azaltmak. Uzmanlar ayrıca enerji tüketiminin verimliliğini arttırmak için de çalıştılar. Nankang Lastik ürünlerinin Avrupa’da test edildiği ve testlerin yuvarlanma direncinin %12,2 oranında azaltıldığını gösterdiği (lastikler ekonomi için “B” olarak derecelendirilmiştir), bunun da elektrikli araçların menzilini artıracağı bildirilmiştir.

Nankang Elektrikli Araç Lastiği Gürültü Seviyesi Yüksek mi?

Gerçek yol ve koşullara ait zeminlerde de testleri de gerçekleştirilmiş ve yaz lastikleri ile dört mevsim elektrikli araçlara uygun Nankang lastikleri için sonuçlar elde edilmiştir. 40.000 Km’ye kadar yol kat edebildiği ve yeni kauçuk bileşiminin ıslak yüzeylerde yol tutuşunu arttırarak lastiklerin Euro etiket sisteminde bu parametre için “A” derecesi almasını sağladığı tespit edilmiştir. Buna ek olarak, sırt deseni akustik konforu iyileştirmek için optimize edildiği ve Nankang elektrikli araç lastiği özelliğinin kabin gürültü seviyesinin 65 dB civarında olduğu görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir