Dunlop Sport Maxx Race 2 Porsche için Homologe Edildi

Sportif lastik Dunlop Sport Maxx Race 2, Porsche için orijinal ekipman olarak kullanılacak. 718 spor otomobil ailesinin en üst modeli olan Porsche 718 Cayman GT4 RS alıcıları için bir seçenek olarak sunuluyor. Bu özel Dunlop yaz lastiği deseni hem pist hem otoyol kullanımı için geliştirildi. Dunlop Sport Maxx serisine ait ürünler, ülkemizde de hâlihazırda satışta.

Dunlop Sport Maxx Race 2 Porsche’nin Potansiyelini Yolla Buluşturuyor

Goodyear EMEA Bölgesi’nde OE Lastik Genel Müdürü Hans Vrijsen: “Dunlop Sport Maxx Race 2, spor arabaların potansiyelini açığa çıkarmaya yardımcı olmak için tasarlandı. Porsche’nin yeni Porsche 718 Cayman GT4 RS için bir seçenek olarak Dunlop’u seçmiş olmasından gurur duyuyoruz. Aracın performans özellikleri kendi adına konuşuyor. Dunlop yaz lastiği desenimizin yüksek yol tutuşu ve üstün viraj performansı sayesinde araç sahiplerinin hem yolda hem pistte tam potansiyelden yararlanabileceğine eminiz.”

Dunlop Sport Maxx Race 2 Üstün Viraj Performansı Sunuyor

Ortadan motorlu Porsche 718 Cayman GT4 RS, 1.415 kg boş ağırlıkta 500 hp güç üretebiliyor. Dunlop Sport Maxx Race 2, kuru zeminde maksimum yol tutuşu sağlamak ve virajda lastik üzerinde oluşan yanal yüklerin üstesinden gelmek için tasarlandı. Dunlop yaz lastiği hem yol hem de pist için üretildiğinden, bu onu motor sporları teknolojisini popüler 918 Cayman’ın konfor seviyesiyle birleştiren Cayman GT4 RS için mükemmel bir seçim yapıyor.

Dunlop Yaz Lastiği Hem Yolda Hem Pistte Kullanılabiliyor

Orijinal ekipman Dunlop Sport Maxx Race 2, yanak bölgesinde N2 işaretlemesini taşıyacak. Bu işaretleme, Dunlop yaz lastiği deseninin Porsche orijinal ekipmanı olduğunu gösteriyor. Porsche 718 Cayman GT4 RS ve GT4 için önde 245/35ZR20, arkada 295/30ZR20 lastikler tedarik edilecek. Sportif özelliklere sahip Dunlop Sport Maxx Race 2, aynı zamanda üzerinde oluklar da bulunduruyor. Lastik, bu sayede ıslak zemin koşullarında da performans gösterebiliyor. Direksiyon manevralarına hızlı karşılık veren Dunlop yaz lastiği böylece yüksek manevra kabiliyeti sergiliyor. Aynı zamanda yüksek güçlü araçlara ve keskin virajlara dayanıklılık sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir