Dunlop Lastik Toyota ‘’bZ4X’’ Elektrikli Araç Orjinal Ekipmanı Seçildi

Dunlop Lastik, BEV Elektrikli araç modeli “bZ4X” için Toyota Motor Corporation tarafından fabrika standartı lastik olarak kullanılmak üzere yüksek performanslı DUNLOP “SP SPORT MAXX 060” lastiklerini tedarik etmeye başladığını duyurdu.

2022 Yılı mayıs ayı içerisinde satışa sunulacak olan “bZ4X” modeli, “Beyond Zero” konseptini gerçekleştirmeyi hedefleyen TOYOTA bZ Serisi için özel olarak tasarlanmış bir BEV platformudur.

DUNLOP SP SPORT MAXX 060 modeli SUV araç lastiği bazında bir BEV’den beklenen keyifli ve heyecan verici sürüş deneyimini sunarken, güvenliği önemseyen huzurlu bir faaliyet için planlanmıştır. TOYOTA, yakın gelecekte “bZ4X” modelini tam bir BEV karbon nötr hizmetine dönüştürmeyi planlamaktadır.

Dunlop SP SPORT MAXX 060 Nasıl Bir Performans Sunacak?

Elektrikli araç “bZ4X” için DUNLOP SP SPORT MAXX 060 fabrika standart lastikleri, ileri malzeme geliştirme teknolojisini kullanarak, aracın tam performans potansiyelini kullanmasını sağlayacak şekilde optimize edilmiş yeni bir bileşen kullanmaktadır.

Ayrıca, DUNLOP SP SPORT MAXX 060 gürültü emilimini azaltan optimize edilmiş kulak kanallarına sahiptir.
Hava akışkanlığını arttırmak için tasarlanmış yeni yan profil özelliklerini de tasarımında barındırmaktadır.

Bu özelliklerin yanı sıra, DUNLOP SP SPORT MAXX 060 aynı zamanda ıslak yolda tutuş ve sürüş stabilitesi açısından dengeyi kurarak, yüksek performans sağlamaktadır.,

Dunlop Lastikleri Sürdürülebilir Yaşamı Destekliyor

TOYOTA’nın en son BEV’si tarafından tercih edilen bu yenlikçi ürün, sürdürülebilir kalkınma amaçlarına katkıda bulunmak için ideal bir lastiktir.

Dunlop Lastik üreticisi, çevre sorunlarına çözümler katkıda bulunmak için uzun zamandır faaliyetlerine devam etmektedir ve 2021 Ağustos ayında “Driving Our Future Challenge 2050” Uzun Vadeli Sürdürülebilirlik Politikasını duyurmuştur.

Dunlop lastikleri İlerleyen zamanlarda Sumitomo Rubber Grubu olarak, elektrikli araç lastikleri ve diğer gelişmiş teknoloji faaliyetlerini ileriye taşıyarak sürdürülebilir bir toplumun yaşamasına katkıda bulunmayı sürdüreceğini belli etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir