ContiPressureCheck Lojistik Sektöründe Mali Kayıpları Azaltıyor

Lojistik, nakliye ve inşaat sektörlerinde ortaya çıkan lastik kayıpları büyük maddi hasarlara yol açabiliyor. Continental’in bu sorunu çözmek için geliştirdiği ContiPressureCheck ™ lastik kayıplarının önüne geçerek filolarda zaman ve maliyet kayıplarının önüne geçiyor.

Lojistik, nakliye, inşaat benzeri sektörlerde çalışan işletmeler için zaman ve maliyet tasarrufu sağlamak günümüzde çok daha büyük önem taşıyor. Continantal’in lastik basıncını izlemek için geliştirdiği sistem ContiPressureCheck, filoların büyük mali kayıplar yaşamasına neden olan lastik kayıplarının önüne geçerek, filolara genel işletme maliyetlerini düşürmeleri için destek sağlıyor. 

ContiPressureCheck, lastiğe monte edilen sensörler sayesinde lastiğin basınç ve sıcaklık durumunu bildiriyor ve böylece anlık lastik takibi yapmak mümkün hale geliyor.Bu sistem sayesinde istenmeyen bir durum ortaya çıktığında lastiğe erken müdahale fırsatı doğuyor. Böylece araç ve sürücü için güvenli koşullar sağlanmış oluyor.

 Nesa Lastik ContiPressureCheck Sayesinde İki Senedir Lastik Kaybı Yaşamıyor

Mersin’den yola çıkıp ülkenin dört bir tarafına lojistik hizmeti götüren ve 11 araçlık lojistik parkı ile 30 kişilik bir ekibe sahip olan Nesa Lastik de kayıpları önlemek amacıyla Continental ContiPressureCheck hizmetini kullanıyor.

4 aracı için taktırmış olduğu ContiPressureCheck  sayesinde iki yıldır hiç lastik kaybı yaşamayıp zaman ve maliyetten kazandıklarını söyleyen Nesa Lastik’in sahibi Cumhur Şanlı, lojistik sektörünün en büyük handikabı olan lastik kayıplarını bu sayede önlediklerini söylüyor.

Lastiklerde oluşan hava kaybı ve aşırı ısınma gibi durumlarda sistemin şoföre anında haber verdiğini söyleyen Şanlı, şoförlerin de bu durumda harekete geçip durumu kurtardıklarını söylüyor

Bu sistem sayesinde lastik aşınma ve patlamalarının önüne geçilmiş olduğunu söyleyen Şanlı, araçların performansının da ContiPressureCheck ile birlikte yükseldiğini, harcamaların düşürüldüğünü duruş sürelerinin de azaltıldığını söyledi.

ContiPressureCheck İş Takibini Kolaylaştırıyor

Lastiğin içine yerleştirilen ContiPressureCheck, lastik değişimlerinde de kolayca takıp çıkarılabiliyor. ContiPressureCheck’in pil ömrü, yaklaşık 6 yıl olarak belirtilmekte ve ürün, 600.000 km sensörle çalışarak tüm araçlara uyum sağlayabilmekte. Sistem, işletme maliyetlerini azaltarak yakıt verimliliği sağlarken lastiğin yolda kalma riskini de en aza indirmiş oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir