Continental CrossContact ATR Lastikleri Tesla Y Aracında Kullanıldı

Continental CrossContact ATR ünlü araç modifiye şirketi DELTA4x4 tarafından kullanıldı. Bu tür bir off-road lastik için düşük gürültü düzeyi, ıslak yol tutuşunun arttırılması, frenleme yeteneğinin iyi olması önemlidir. Genel olarak off-road sürüşlerde AT grubu Continental off road modeli iyi bir dayanıklılığa sahip olması için tasarlanmıştır. Continental CrossContact ATR lastikleri, crossover, SUV araçlar ve hafif kamyonetler için özel olarak geliştirilmiş olup 35 milimetrelik yükseltme kiti ile birlikte sunulmaktadır.

Continental CrossContact ATR Takılan Tesla Y Nasıl Dönüşüm Yaşayacak?

Araçta, Delta4x4 Klasik B jantları, mat siyah renkte ve ön kaputlarda Delta4x4 logosu, çatı rafına takılı traksiyon levhaları yer alacak. Turuncu detaylar, mat siyah yapı, sürüş ışıkları ve Model Y’yi 6 santimetre genişleten tasarım bu yapıyı tamamlayacaktır. 35 milimetrelik süspansiyon yükseltme kiti ve 265/45 R20 CrossContact ATR, yer temasını 5.2 santimetre arttıracaktır.

Dönüştürülecek olan Tesla Y off-road aracı, portbagaja sahip ve araç çatısında daha ağır yükleri de tutabilir özelliktedir. Tampondaki ve portbagajdaki ilave LED farlar da gece arazi sürüşünde yönlendirme sağlamaktadır.

Continental, Tesla Y Dönüşümü İçin En Doğru Tercih

Continental Tuning Başkanı Michael Schneider, CrossContact CrossContact ATR Lastiği’nin bu ihtiyacı karşılamak için doğru oto lastik modeli olduğunu ileten açıklamalarda bulunmuştur. ‘’DELTA4x4 ile uzun süredir devam eden ortaklığımız, off-road 4×4 (EV) aracı için doğru lastiklere sahip olmayı mümkün kılmaktadır. Normal elektrikli araçlar için bile artan ağırlıklar ve yüksek torklar, lastikler için bir zorluktur. Güvenli yollardaki seyahatin yanı sıra arazi sürüşü de dikkate alındığında çok daha zorlu anlara sahne olabilir.’’ demiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir