24 Saat Yarışları Hankook Sponsorluğunda Devam Ediyor

24 Saat Yarışları Hankook Sponsorluğunda Devam Ediyor

Dayanıklılık yarışı denildiğinde ilk akla gelen etkinlik olan 24 Saat Yarışları ‘nın 22. etabı için İspanya’da 30’dan fazla araç kayıt yaptırdı. Yarış Cumartesi günü saat 12.00’da başlayacak. Barselona’daki 4.655 kilometrelik pist, 1996’dan bu yana; bu yılki şampiyonun KTM fabrika sürücüsü Miguel Oliveira olduğu Katalan MotoGP’sine de ev sahipliği yapıyor. 24 Saat yarışları için lastikler, bu yıl Güney Koreli premium lastik üreticisi Hankook tarafından tedarik ediliyor.

24 Saat Yarışları Nerede Gerçekleştiriliyor?

24 Saat Yarışları Nerede Gerçekleştiriliyor?

Bu yıl premium lastik markası Hankook sponsorluğunda gerçekleştirilen 24 Saat Yarışları serisinde şimdiye kadar toplamda dört dayanıklılık yarışı gerçekleştirildi. Sezon, Dubai’de 24 saatlik klasik yarış ile açıldı; ardından Mugello’da (İtalya), Circuit Paul Ricard’da (Fransa) ve Hockenheimring’de (Almanya) üç adet 12 saatlik yarış yapıldı. Bu hafta sonu gerçekleşecek etkinlik, bu yılın 2. 24 saatlik yarışı olacak. Hollandalı organizatör Creventic tarafından yürütülen motor sporları serisindeki bir sonraki etkinlik, Ekim ayının başında İtalya’daki Hankook Coppa Florio 12H Sicilya olacak. Ekipler, daha sonra final için Florida’da bulunacak ve burada kazananlar ödüllendirilecek.

DTM Trophy Yarışları da Hankook Tarafından Destekleniyor

DTM Trophy Yarışları da Hankook Tarafından Destekleniyor

Premium lastik üreticisi Hankook, aynı zamanda bu hafta sonu Avusturya’daki Red Bull Ring’de temsil ediliyor. DTM Trophy, sezonun dördüncü etkinliğini Styria’daki pistte gerçekleştirecek. Hankook, motor sporları serisinin 2020’de ortaya çıkışından bu yana özel lastik ortağı. Güçlü GT otomobillerinin direksiyonunda profesyonelleri ve amatörleri barındıran birinci sınıf seriye Hankook Ventus Race yarış lastikleri sunuluyor. Toplamda yedinci yarış olan Red Bull Ring’deki Cumartesi yarışından sonra DTM Trophy, Pazar günü alp pistinde sezonun ikinci yarısına giriyor.  Geri kalan lokasyonlar ise Hollanda’da TT-Circuit Assen, Almanya’da Hockenheimring ve Norisring.

Hankook Motor Sporları Alanında da Güvenilir Bir Ortak

Hankook Motor Sporları Alanında da Güvenilir Bir Ortak

Premium lastik üreticisi Hankook’un Motor Sporları Avrupa Direktörü Manfred Sandbichler: “Hankook tarafından desteklenen 24 Saat Yarışları serisinin yaz tatilinden sonra geri dönmesi ve İspanya’da gerçek bir 24 saatlik klasikle devam etmesinden memnunuz. Barselona’da bu yılki MotoGP yarışını kazanan Miguel Oliveira’nın ilk uzun mesafe yarışında Hankook yarış lastiğini nasıl kullandığı da ilgi çekici olacak. Coppa Florio ve 24 Saat Sebring’de, takvimde Creventic tarafından bu yıl yine mükemmel bir şekilde bir araya getirilen iki önemli etkinlik daha var. DTM kupası, sezonun ikinci yarısına pazar günü Avusturya’daki sekizinci yarışla giriyor. Bu güçlü seri, motor sporları sahnesinde bir isim yaptı ve hem profesyoneller hem amatörler hem de centilmen sürücüler için çekici. Birçok yeni seride olduğu gibi, başından beri güvenilir ve yetkin bir ortak olan firmamız, DTM Trophy’yi Hankook Ventus Race lastiği ile destekliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir