2020’nin En Çok Satan Pikabı Hangisi?

      Yorum yok 2020’nin En Çok Satan Pikabı Hangisi?

Türkiye’de en çok satılan pikap, ardarda 3. kez Mitsubishi L200 oldu. Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) açıkladığı rakamlarda aracın 2018, 2019 ve 2020 yıllarında en çok satışı yapılan pikap olduğu görülebiliyor. Araç, Türkiye pazarına Temsa Motorlu Taşıtlar tarafından sunuluyor.

Mitsubishi ODD Tarafından Ödül Aldı

6 Ocak 2021’de Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin 11. Gladyatör Satış ve İletişim Ödülleri ödül töreni sanal olarak gerçekleştirildi. Mitsubishi Türkiye, törende “Hafif Ticari Araç Kategorisinde En Hızlı Büyüyen Marka” ödülünü aldı. Mitsubishi L200, 2020’de pikap satışlarından %42,2 oranında paya sahip oldu. Yıl içerisinde Türkiye’de toplam 4629 adet L200 satıldı.

Mitsubishi L200 Konfor ve Sağlamlığı Bir Araya Getiriyor

Mitsubishi L200, hem sağlam hem konforlu yapısı ile ön plana çıkıyor. Dayanıklılık sağlayan RISE gövde yapısının yanı sıra darbeleri emen bir şasi ve gelişmiş bir süspansiyon sistemi ile piyasaya sunuluyor. Bu sayede her türlü yol koşulunda etkili bir şekilde kullanılabiliyor. Araç, manevra yapmayı kolaylaştıran tasarımı ile sürüşü daha keyifli hâle getiriyor. Aynı zamanda düşük yakıt tüketimi özelliğiyle sürücülerin daha fazla tasarruf yapmasını sağlıyor.

Mitsubishi L200 Hangi Özellikleri Sunuyor?

Mitsubishi Motors pikap üretiminde 70 yılı aşkın tecrübeye sahip. İlk Mitsubishi L200 ise 1978 yılında üretildi. Araç o günden bu güne global ölçekte 4,7 milyondan fazla satıdı. Pikap, her geçen yıl daha gelişmiş teknolojilerle birlikte sunuluyor. L200, “Super Select 4WD II” tam zamanlı 4×4 çekiş sistemi, yeni eklenen “Off Road” modu, “Yokuş İniş Kontrolü” gibi özellikleri ile zorlu koşullarda sürüş güvenliğini arttırıyor. Araç, hem asfaltta hem yol dışı koşullarda etkili performans sergiliyor. En iddialı pikaplar arasında bulunan L200, asfaltta binek araç konforunu aratmamak için tasarlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir